Актуальні новини

 

Клієнти «ПриватБанку» можуть попастися на чергову вудку від шахраїв. Про це розповіла голова прес-служби банку Інна Музичук. На цей раз в соціальній мережі Facebook аферисти розсилають повідомлення з пропозицією виграти вісім тисяч гривень. Для цього треба натиснути на посилання і пройти просте опитування. Що ж чекає «щасливчиків» після цього — невідомо. При цьому «ПриватБанк» заявив, що до конкурсу не має ніякого відношення. А якщо клієнти побачать подібні акції і привабливі пропозиції, перевірити їх можна на «гарячій лінії» за номером 3700.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Якщо, не бажаєте потрапити на гачок до аферистів — не роздавайте всім підряд свої персональні дані.

Нова схема крадіжки виглядає наступним чином: спочатку надходить багато дзвінків, нібито по оголошенню або просто помилково. Комусь ви передзвонюєте, а комусь ні. Через кілька годин з’ясувалось, що сім-карта заблокована, акаунти в соцмережах зламані, а з банківських рахунків зникли всі гроші.

Після шквалу дзвінків, шахраї телефонують оператору і блокують карту, називаючи останні контакти співробітнику компанії. За допомогою номера телефону можна зламати пошту, облікові записи і банківський рахунок. Потрапити в базу даних шахраїв можна навіть при виклику таксі, або залишивши свій номер в будь-якій відкритій формі на сайтах в інтернеті. Бази даних можна купити в інтернеті за копійки. Найважливішим для шахрая є отримати відповідний дзвінок від власника, це допоможе йому назвати номер при спробі його закрити.

В якості експерименту журналісти спробували відновити випадковий номер Vodafone. При розмові оператор завжди задає стандартні три питання: два номери, на які ви найчастіше телефонували, сума останнього поповнення і сума на рахунку. Перевірка провалилася.

Але якщо шахрай часто телефонував і зможе приблизно назвати суму на рахунку, то «відновити» номер йому вдасться.

У поліції кажуть, що афери з номерами почастішали. Щоб не потрапити до шахраїв, експерти у сфері кібербезпеки радять завести другий «фінансовий» номер, який буде прив’язаний до важливих соцмереж і банківських карток. А основний номер можна сміливо залишати на сайтах і давати друзям або колегам.

Особливо важливо не передзвонювати, коли дзвонять з незнайомих номерів, а також можна повідомляти оператору про підозрілі смс, щоб номер не «відновили» в разі чого.

«Якщо послухати операторів, зараз номера захищені так, що взагалі нереально їх зламати. Але ми в якості експерименту пробували з кількома колегами. Зламати номер простіше, ніж дістати пошту з поштової скриньки сусіда. Те, що точно можна стверджувати: складно зламати той номер телефону, який мало хто знає. Тому, якщо ви дійсно цінуєте його, то не роздавайте всім підряд свої персональні дані», — радять експерти у сфері кібербезпеки.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Українці зможуть змінити оператора без втрати номера: як це працює.

В Україні вже наступного року запрацює послуга перенесення телефонного номера (MNP): ви зможете легко змінити одного оператора на інший, при цьому залишаючи свої старі контакти. Операторам дали час до 1 лютого 2019 року. Вони повинні встигнути облаштувати локальні бази з номерами телефонів клієнтів, потім підключити їх до єдиної системи перенесення номерів. У квітні наступного року кожен українець матиме змогу перейти на послуги іншого оператора без зайвих витрат і за максимально короткий проміжок часу. Послуга перенесення телефонного номера з’явилася на ринку ще у 1999 році у Великобританії і Нідерландах. Головна особливість – можливість змінювати оператора, але при цьому переносити номер телефону, за бажанням абонента. Крім того, на ринку мобільного зв’язку існування послуги перенесення телефонних номерів забезпечує конкуренцію між мобільними операторами, підвищує якість їхніх послуг і сприяє зниженню вартості мобільного зв’язку. Ми на жаль, поки що на останньому місці серед країн Європи, хоча згідно статистики мінімум два мільйони українців давно хотіли б змінити мобільного оператора, але зберегти сам номер. Вперше з подібної ініціативою виступили ще три роки тому, але тендер спровокував судову тяганину між конкурентами і в результаті послугу так і не запровадили. Для того, аби працювати за новою системою всі оператори на території країні зобов’язані до 2019 року закупити за підготувати до запуску локальні бази даних (ЛБД), щоб захистити персональні дані абонентів. Перенести всі ваші дані зі збереженням номера повинні теоретично не пізніше, ніж за три дні з моменту подачі заявки. Для цього буде достатньо надати достовірні дані про себе і пройти ідентифікацію особи. Вартість послуги буде невеликою, але точної суми поки не називають.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Із 31 липня Україна почала активний перехід на цифрове телебачення замість аналогового.

Першими аналогового ТБ «позбулися» в Києві та Кіровоградській області разом із Кропивницьким. А з 31 серпня цього року використання аналогової радіотехнології припиниться на решті території України. Кабмін вніс зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України. У Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення пояснили, чому першими стали саме кияни та кропивничани: Київ має найбільше покриття та умови для підключення цифрового телебачення, а також значний вибір операторів на цьому ринку, тому проблем із переходом у Нацраді не очікували. А Кропивницький і Кіровоградська область мають найкраще покриття з усіх регіонів.

Що означає перехід на цифрове ТБ.

Усі загальнонаціональні телеканали в Україні припинять мовлення за аналоговим стандартом і перейдуть на цифровий стандарт. Більша частина регіональних мовників – також. Простими словами, зміниться стандарт телевізійного сигналу. Різниця приблизно як між дротовими телефонами й мобільними. При цьому повністю аналогове телебачення не зникне. Цифрове телебачення передбачає кращу якість, сигнал стійкіший до перешкод, а також воно потребує меншої потужності передавальної антени. Також «цифра» займає менший діапазон частот, тож їх натомість можна використати для розширення мережі швидкісного Інтернету, цифрового телебачення і радіо. Враховуючи ці переваги, світ активно переходить на цифрове телебачення. Уперше повністю позбутися «аналогу» вдалося Люксембургу ще в 2006 році. Тоді ж Україна підписала документ «Женева-2006», який передбачає повне вимкнення аналогового телебачення в Європі.

Що треба для переходу на цифрове ТБ.

Прийом цифрового сигналу здійснюється з ефіру. Джерело сигналу – найближчий передавач. Для прийому необхідно: Цифровий ефірний приймач (який треба підключити до телевізора) або телевізор із підтримкою стандарту DVB-T2 – такими є значна частина нових телевізорів. Антена дециметрового діапазону. Коштує таке обладнання від 400 гривень. Інформація про розташування передавачів цифрового телебачення є на сайті Нацради з питань телебачення. Тобто не обов’язково чекати, доки Нацрада вимкне аналогове ТБ у вашому регіоні, на «цифру» можна перейти вже зараз, якщо є покриття.

Які мовники перейдуть на «Цифру».

Цифрове телебачення показуватимуть глядачам наступні канали: НТН, К1, UA: Перший, ICTV, Ентер-фільм, ZOOM, Індиго TV, СТБ, ТЕТ, К2, Новий, М1, 5 канал, Мега, Піксель TV, XSPORT, НЛО.TV, 2+2, Z.ZIK, Еспресо TV, Прямий, UA: Культура, Рада, Ескулап-TV, обласні філії НСТУ, 112 Україна, Інтер, Україна, 1+1, а також місцеві канали. Для абонентів кабельного телебачення і власників супутникових антен перехід на «цифру» нічого не змінить. Кабель і супутники працюватимуть так само. Телекомпаніям, які поки що з різних причин не мають ліценції на цифрове мовлення, продовжать аналогове. Але тільки до 31 грудня 2018 р. Далі їм потрібно буде оформити таку ліцензію. Або перейти на кабельне чи супутникове мовлення, чи зовсім його припинити. Аналогове мовлення не буде припинене в регіонах із особливим режимом мовлення: Донецька, Луганська області, північ Сумської, Чернігівської, Харківської областей, південь Херсонської. Тут цифрове телебачення залишиться і навіть розвиватиметься, зокрема з метою мовлення на окуповані території. У Нацкомісії запевнили, що звернулися до уряду України з тим, щоб урядовці розробили відповідну програму для забезпечення доступу до цифрового телебачення для малозабезпечених і соціально вразливих українців. У якому вигляді буде надаватися така урядова підтримка та кому – уряд має повідомити найближчим часом. Відтак Нацрада з питань ТБ закликає телерадіоорганізації поінформувати населення про перехід на цифрове мовлення. Крім того, регулятор закликає дистриб’юторів цифрового обладнання збільшити постачання тюнерів і телевізорів для прийому цифрового сигналу. Зокрема попит серед населення може збільшитися на тюнери й телевізори, які можуть приймати ефірне телебачення в стандарті DVB-T2 (MPEG-4), а також DAB+. Остаточне відключення аналогового сигналу в Україні має відбутися в квітні-травні 2019 року.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Google відслідковує розташування своїх користувачів.

Інтернет-гіганту Google загрожує лавина судових позовів. У Каліфорнії минулої п’ятниці, 17 серпня, чоловік подав позов проти компанії через те, що її сервіси продовжували відстежувати місцеперебування користувача навіть після того, як він вимкнув фунцію збереження історії геолокацій у налаштуваннях. «Google чітко вказував користувачам своєї операційної системи та мобільних додатків на те, що активація певних налаштувань перешкодить відслідковуванню геолокації користувачів, — йдеться у позові. Ця інформація була неправдивою». Позивач вимагає компенсації, не наполягаючи на конкретній сумі. Він звинувачує Google у порушенні приватності і вказує на нещодавні повідомлення у ЗМІ про дії інтернет-гіганта, у яких наводяться підтвердження з боку університетських дослідників. Google поки не прокоментував ситуацію, однак уже встиг змінити інформацію на своєму сайті підтримки, де нині зазначається, що вимкнення історії геолокацій «не впливає на інші служби на вашому пристрої, пов’язані із відстежуванням місцеперебування». Зокрема йдеться про функцію «знайти мій пристрій», яка використовується у разі його втрати. До цього часу на сторінці підтримки зазначалося, що вимкнення «історії геолокацій» означало, що Google не буде зберігати дані про місця, які відвідував користувач. Раніше журналісти з’ясували, що деякі додатки Google продовжують записувати інформацію про місцеперебування, навіть якщо користувач відключив відповідну функцію. Приміром, дані зберігаються, коли відкрито програму «Карти». Крім того, автоматичне відстеження місцевого прогнозу погоди на телефонах з операційною системою Android також зберігає місце розташування користувачів.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Детективне агентство як суб’єт розшуку осіб, що зниклі безвісти.

02 серпня 2018 року вступив в силу закон України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Цей закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їхніх родичів. Законом вводиться Єдиний реєстр осіб зниклих безвісти за особливих обставин. Також визначені терміни, що застосовуються при розшуку осіб, а саме: інформація, що може сприяти розшуку особи, зниклої безвісти; медична ідентифікація тіл (останків) померлих (загиблих) осіб; особа, зникла безвісти; особа, зникла безвісти у зв’язку зі збройним конфліктом; особа, зникла безвісти за особливих обставин; пошукова група; тощо. Обумовлено створення та діяльність Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, яка є постійно діючим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України. Встановлено органи, які є уповноваженими на облік/розшук осіб зниклих безвісти, одним з яких є Національна поліція України. За законом будь-яка особа має право знати про долю своїх родичів, які зникли безвісти, що включає отримання достовірних відомостей про їх місцеперебування, обставини загибелі (смерті), місце поховання (якщо воно відоме), а також право отримати їх останки. Юридичні особи приватного права, якими також є детективні агентства, з власної ініціативи, за погодженням з Національною поліцією України, мають право брати участь у розшуку осіб, зниклих безвісти, надавати допомогу і сприяння органам Національної поліції України у розшуку таких осіб у формах, не заборонених законодавством. Таким чином робота детективного агентства по розшуку осіб зниклих безвісти набуває офіційно правового характеру.

Детективне агентство « Березинець і Компанія»

Які методи і прийоми використовують шахраї.

Концепція здійснення шахрайства однією людиною відносно іншої дуже проста: зловживання довірою, обман, маніпуляція свідомістю з метою заволодіти майном чи грошима. При цьому стати жертвою шахрая може кожен, незалежно від віку і соціального стану. Але є обставини, що роблять Вас більш уразливими. Фундамент будь-яких шахрайських дій — це довіра. Дружні стосунки — це перший крок, який роблять шахраї на “обманному” шляху. Адже коли довіру налагоджено, «обробити» людину дуже легко. Тим більше, що шахраї — чудові актори та психологи. Вони в змозі навіть закохати в себе потрібну людину, якщо останній для щастя не вистачало саме любові. Для того, щоб стати жертвою шахрая, необхідно, щоб Ви потребували чогось. Тому уникайте задушевних розмов з незнайомими людьми — така безпечність може дорого Вам коштувати. В цілому, психологічних прийомів, які використовують шахраї, безліч. Але є, так би мовити, класика жанру, яка, незважаючи на свою неновизну, досі спрацьовує. Наприклад, прийом отримання трьох «так» від людини (четвертою відповіддю також буде «так»), схиляння до швидкого прийняття рішення і т.д. Шахраї використовують техніку «сьогодні і зараз», не даючи людині шансу подумати, “прийти до тями”, з кимось порадитися. Шахрай зазвичай говорить, що завтра буде пізно: “згорять” знижки, закінчиться акція, зникне можливість стати партнером і т.п. Шахраї розраховують на Вашу неуважність, наприклад, підсовуючи документи, в яких важливі деталі прописані дрібним шрифтом. Вас спеціально поміщають в ситуацію хаосу або застають зненацька. Так, популярною “грошовою схемою” є дзвінки вночі або рано вранці. Саме в цей час доби людина розслаблена і неуважна. На початку розмови шахраї можуть налякати або порадувати абонента: будь-яка сильна емоція “вибиває” людину зі стану логічного мислення. Варто пам’ятати, що в транспорті, наприклад, людина і так знаходиться в розслабленому, податливому для впливу стані. Тож стежити за сумками слід уважно!

Чим небезпечне ментальне шахрайство.

А ось розповіді про так званий шахрайський гіпноз, швидше за все, є перебільшенням. Але певні навіювання і маніпуляція свідомістю все ж мають місце. Тому в разі, якщо Вам на вулиці почали докучати незнайомі особи, слід ігнорувати таких людей. А найголовніше — не дивитися їм в очі, позбавивши себе від пронизливого, оманливого погляду! Скільки не говорять про фальшивих ворожок і екстрасенсів, а українці і далі несуть їм свої гроші. Добре, якщо така «консультація» просто не принесе користі. Гірше, якщо шарлатан оббере Вас до нитки. Якщо Ви стали жертвою такого шахрайства, звертайтеся до правоохоронних органів, які шляхом підставних осіб встановлюють спостереження за шарлатанами і з’ясовують, чи з усіх грошей сплачували податок, чи укладався письмовий договір, а також те, чи не був «прогноз» однаковим для всіх відвідувачів. В такому випадку це буде вважатися неякісно наданими послугами, адже саме постачальниками інформаційних послуг найчастіше офіційно реєструються віщуни і маги. Пам’ятайте: боротися з ними настільки складно, що краще взагалі обходити стороною. Якщо у Вас є підозри про те, що рідні чи близькі стали жертвою гіпнозу або схожих технік, працівники поліції в такому випадку Вам навряд чи допоможуть. Негайно потрібно звертатися до Служби безпеки України, яка зобов’язана затримати відповідних осіб і перевірити, чи дійсно вони маніпулюють саме гіпнозом. Не менше ризикують і ті, хто, наприклад, приєднався до релігійних сект або східних течій. Як правило, такі люди настільки зомбовані, що навіть не бачать небезпеки, а більшою мірою страждають їхні родичі. Тут вихід один: позбулися майна — відразу звертайтеся до правоохоронців. Звичайно, обов’язково потрібно поговорити з близькою людиною про небезпеку вступу в ту чи іншу сумнівну організацію. Але якщо переконати не виходить, варто спробувати організувати консультацію з цього приводу з незалежним фахівцем.

Відповідальність за шахрайство.

Слід зазначити, що згідно з законами України покарання за шахрайство є дуже серйозним: стаття 190 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від 6 до 12 років з конфіскацією майна, якщо було скоєно злочин у великих розмірах. Але довести факт шахрайства іноді дуже складно. Тому краще, якщо до правоохоронних органів з відповідними заявами звернуться відразу кілька потерпілих, з метою швидшого розслідування справи. Правда, навіть це не є гарантією вирішення проблеми. І якщо в успіх розв’язання Вашої ситуації ніхто не вірить і справа стоїть на місці, нічого не залишається, як надати справі розголосу (наприклад, через соціальні мережі), звертатися в прокуратуру, громадські організації, до журналістів.

В кінці підсумуємо наші поради: — нікому не довіряйте повністю; — радьтеся з незалежними експертами; — не шукайте легких шляхів і швидких грошей; — уникайте ситуацій, коли Вас кваплять, лякають або вводять в ситуацію хаосу; — не купуйте і не підписуйте те, чого не можна перевірити; — остерігайтеся нав’язливої дружби; — не викладайте в соцмережі і не розголошуйте стороннім інформацію про себе і близьких; — якщо до Вас чіпляються підозрілі особи — не дивіться їм в очі та не втрачайте пильності.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Обережно шахраї.

Фахівці кібербезпеки ПриватБанку повідомили про появу в Україні нової шахрайської схеми з використанням підроблених листів про «випадковий» переказ грошей і підроблених сайтів, які зовні нагадують веб-сайт Приват24. «ПриватБанк попереджає своїх клієнтів не відкривати такі повідомлення від шахраїв і не реагувати на навіть самі привабливі повідомлення про несподівані грошові перекази. Також ні в якому разі не можна вводити свої логін і пароль на підроблених банківських сайтах. Справжній Приват24 знаходиться лише за адресою: www.privat24.ua, — йдеться в повідомленні. Зазначається, що за даними фахівців банку, вже зафіксовані випадки, коли клієнтам через різноманітні канали комунікацій (месенджери, електронну пошту) приходить повідомлення про поповнення карти невідомою особою на кілька тисяч гривень. Далі шахраї пропонують перейти за посиланням на фальшиву квитанцію.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

“За допомогою відбитка пальця”: ПриватБанк запускає новий спосіб оплати покупок.

«Уперше в Україні – можливість оплатити просто пальцем! Жодних карток, ПІН-кодів і навіть телефонів на фестивалі Belive», – сказав Дмитро Крепак, в. о. голови регіону СНД і Південно-Східної Європи Visa. Для оплати покупок за допомогою відбитка потрібно прив’язати свої біометричні дані при оформленні картки. Однак, оплатити за допомогою пальця можна буде лише в тих закладах, що мають відповідні технологічні можливості, зокрема спеціальний біометричний сканер. У ПриватБанку вважають, що ця технологія буде цікава малому та середньому бізнесу, зокрема, вуличним торгівцям, бо дозволить швидко розрахуватись за покупки. Щоб платити пальцем, достатньо один раз «прив’язати» його відбиток до своєї картки та розплачуватися в торговельних точках, що підтримують цю технологію, приклавши палець до зчитувача біометричних даних. Як говорять у ПриватБанку приймати платежі можна за допомогою власного смартфону або планшета та спеціального біометричного сканера.

Детективне агентство «Березенець і Компанія»

ПриватБанк запустив систему безпечної зміни ПІН-коду картки онлайн.

ПриватБанк запустив нову технологію захисту своїх клієнтів від карткового шахрайства за допомогою технології безпечної зміни ПІН-коду картки в режимі онлайн. Як повідомили в банку, нова система дозволить у разі підозри на скімінг або виявлення інших загроз шахрайства з використанням банківських карток не блокувати картки клієнта, а миттєво змінювати ПІН-код. «Якщо раніше наша антифрод-система фіксувала загрозу скімінгу, тобто шахрайського копіювання даних карток через банкомат зі скімінговими накладками, то банк миттєво блокував картку клієнта та пропонував її перевипустити, – зазначає керівник напрямку Antifraud ПриватБанку Олександр Соколовський. – Це дозволяло захистити кошти клієнтів, але було не дуже зручно і навіть проблематично, якщо карткою користувалися, наприклад, за кордоном. Нова технологія убезпечить клієнтів ПриватБанку без блокування карток і фактично зробить скімінг безглуздим і даремним». Як зазначають у банку, зміна ПІН-коду картки в разі загрози скімінгу унеможливить використання даних картки шахраями. Клієнти отримають повідомлення про зміну ПІН-коду через SMS і зможуть надалі безпечно використовувати картки без їх перевипуску.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

У кіберполіції розповіли, як захистити роутер.

Спеціалісти антивірусних лабораторій виявили значні вразливості у прошивці роутерів Dlink DIR-620. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Нацполіції. “Спеціалістами антивірусних лабораторій було виявлено значні вразливості в прошивці роутерів Dlink DIR-620. Ця прошивка використовується на декількох моделях популярних роутерів. Знайдені вразливості дозволяють отримати повний доступ до пристрою, а також виконувати віддалені команди”, – зазначили у кіберполіції. У відомстві нагадали, що вразливими є тільки роутери, що мають маршрутизовану IP-адресу в інтернеті (так звану реальну, або “білу” IP-адресу). Уточнюється, що в більшості випадків абонентські роутери знаходяться за NAT провайдера. Тож для уникнення компрометації роутера фахівці кіберполіції радять по змозі замінити роутер, не використовувати маршрутизовану IP-адресу в інтернеті, а у разі, якщо це неможливо, закрити доступ до керування роутером з порту WAN, та налаштувати firewall на роутері. Необхідно стежити за оновленням ПЗ для свого роутера та своєчасно його оновлювати. Слід змінити логін і пароль, що встановлені за замовчуванням для доступу до роутера. Рекомендується також завжди використовувати WPA2-PSK AES шифрування для WiFi мережі (не використовувати TKIP), використовувати паролі з різним регістром і хоча б декількома символьними знаками (наприклад _$%&-=+) та довжиною не менш ніж 9 символів. При цьому не варто використовувати в паролях дати народження, імена, серію паспорта тощо, зазначили у кіберполіції.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Всі користувачі Google Chrome в серйозній небезпеці. На кону дані банківських карт і паролі.

Найбільш популярним в світі веб-браузером є Google Chrome, база активних користувачів якого вже давно перевищила позначку в 2 млрд. Саме тому зловмисники намагаються робити ставку на нього для просування свого шкідливого програмного забезпечення. 20 травня 2018 року, співробітники компанії Proofpoint, яка займається вивченням безпеки в інтернеті, повідомили про новий вірус під назвою Vega Stealer. Він загрожуємо всім користувачам популярного інтернет-браузера. Як повідомляють експерти, виявлений вірус займається крадіжкою даних банківських карт, а також логінів і паролів. Вся ця інформація зберігається в базі Google Chrome, отримати доступ до якої розширення або будь-які доповнення не можуть, але ПО під назвою Vega Stealer – може. Воно представляє із себе доопрацьовану версію трояна August Stealer, який був поширений ще в грудні 2016 року. Новий шкідливий скрипт, як правило, передається по електронній пошті. Користувачам розсилаються фейкові електронні листи під виглядом від таких великих компаній, на кшталт Apple, Google, Microsoft, Intel і інших. Вони пропонують ознайомитися з вмістом прикріплених файлів під різними приводами, одним з яких є документ «brief.doc». При його відкритті автоматично спрацьовують макроси, які запускають троян Vega Stealer, а він, у свою чергу, негайно починає збирати дані і передавати їх зловмисникам. Всі дані передаються на віддалені сервера, а на виконання всіх завданнь вірусу потрібно близько однієї хвилини. Поки користувач вивчає документ, троян викачує з комп’ютера всі важливі відомості. Представники Proofpoint відзначають, що програмне забезпечення Vega Stealer має велику гнучкість, тому воно легко заражає десятки тисяч комп’ютерів щодня. Якщо так піде і далі, то незабаром троян стане набагато більш відомим і популярним. Експерти радять дуже обережно ставитися до всіх електронних листів від невідомих відправників, а також ні в якому разі не відкривати вкладені файли, тому що в противному випадку можна позбутися даних своєї банківської картки, а разом з тим і всіх грошових коштів, які на ній зберігаються. Точно така ж доля може спіткати логіни і паролі від різних веб-сайтів.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Обережно, шахраї! В Ощадбанку з’явився сайт-клон.

Працівники Ощадбанку виявили шахрайський фішинговий сайт, який майже повністю дублює офіційний сайт Ощадбанку. Тому просять людей звертати увагу на адресу, за якою користувач входить до системи банкінгу. Адреса офіційного сайту Ощадбанку – https://www.oschadbank.ua Адреса шахрайського сайту – oschadbk.com Прес-служба Ощадбанку повідомила, що Ощадбанк не має ніякого відношення до сайту oschadbk.com або розміщеної на ньому шахрайської копії онлайн-банкінгу. Зараз спеціалісти намагаються заблокувати підробний веб-ресурс, але через те, що офіційне місцезнаходження хостингу за кордоном, на це знадобиться час. Тож працівники банку просять людей користуватися сайтами, адреса яких починається з https://. Реєстрація сайту повинна бути на національному домені .UA. Фішинговий сайт – це шахрайський веб-ресурс, який виманює реквізити платіжних карток під виглядом надання послуг, що не існують (наприклад, поповнення мобільного рахунку, перекази з картки на картку), або веб-ресурс організації, якій користувач довіряє (наприклад, клон інтернет-банку), що має на меті збір реквізитів платіжних карток для подальшої крадіжки грошових коштів з рахунків держателів платіжних карток.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Масово крадуть гроші з карток.

На днях в Миколаївській області поліцейські спіймали двох іноземних громадян Румунії та Молдови, які за допомогою підглядання за набором пін-кодів незаконно зняли з карток своїх жертв близько 600 тисяч грн, повідомляє видання «Сегодня». Іноземці підозрюються в тому, що на території регіону здійснили як мінімум 25 злочинних транзакцій. На картоприймач банкомату вони встановлювали пристрій, який прочитував інформацію з банківської картки клієнта, а мініатюрна відеокамера, встановлена ​​збоку біля клавіатури, записувала комбінацію цифр, яку набирав клієнт. Після цього підозрювані виготовляли дублікат банківської карти і знімали гроші, вводячи пін-код, який вони підгледіли за допомогою камери. За попередніми даними, на півдні країни іноземці скоїли близько 200 випадків незаконного зняття грошей і їх спроб. При цьому, за словами правоохоронців, більшості постраждалим банки вже компенсували збиток. Щодо кібершахраїв порушено кримінальне провадження відразу за трьома статтями КК України – ділкам загрожує до 6 років в’язниці. Щоб не стати жертвою шахраїв, ми наполегливо радимо, при роботі з банкоматом закривати клавіатуру від сторонніх поглядів і по можливості користуватися обладнанням всередині банківських відділень.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Мільйон євро за інформацію про вбивство журналіста.

Уряд Словаччини запропонував мільйон євро за інформацію, яка допоможе розкрити вбивство журналіста Яна Кучака і його дівчини. Про це повідомив прем’єр-міністр Роберт Фіцо, пише Aktuality . «Наше першочергове завдання — зловити вбивць. Тоді буде можливість говорити про мотиви і про те, що насправді сталося», — сказав голова словацького уряду. За його словами, якщо мотивом вбивства стала діяльність журналіста, то це можна буде розглядати як посягання на свободу слова і демократію в країні. Фіцо підкреслив, що розслідувати справу буде Генпрокуратура. Також буде створено спецгрупу з розслідування, до якої увійдуть представники різних силових структур Словаччини. У поліції опублікували номер телефону, за яким можна повідомити інформацію. Повідомлення можна залишити анонімно. Раніше повідомлялося, що невідомі вбили в Словаччині 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Вони були застрелені в своєму будинку в місті Велка-Мака. У поліції вважають, що вбивство може бути пов’язане з професійною діяльністю Кучака, який займався журналістськими розслідуваннями. Зокрема, в його останньому матеріалі від 9 лютого йшлося про податкове шахрайство, пов’язане з елітним житловим комплексом в Братиславі. Зазначений матеріал спровокував в Словаччині масові протести, під час яких учасники мітингу вимагали відставки голови МВС Роберта Калінак, у якого були ділові зв’язки із забудовником.

Detective Agency «Berezinets and the Company»

Виявлення споживання наркотиків близькою особою.

Найчастіше за допомогою до детективного агентства звертаються родичі наркозалежних, які сполошилися занадто пізно: їх близький вже змінився як особистість, перестав бути схожим на самого себе, став брехати, красти з дому речі і гроші, втратив роботу і сім’ю. Настільки помітними наркомани стають десь через 3-6 місяців систематичного вживання наркотиків, коли залежність вже глибоко сформована. Щоб не допустити цього, потрібні профілактичні заходи, такі як, наприклад, приховане виявлення споживання наркотиків при перших ознаках підозрілої поведінки. Вживання наркотків можливо виявити із сечі, крові, слюні та волосся особи. Виявляються- героїн, метадон, марихуана, кокаїн, амфетаміни, барбітурати, бензодіазепіни (транквілізатори), ЛСД. Проблеми виявлення наркотиків із сечі: малий термін виявлення, потрібно контролювати збір сечі, неможливо приховати факт тестування, чи не найточніший метод. Проблеми дослідження по крові: не виявляються разові епізоди вживання, неможливо приховати факт тестування. Виявлення в слюні: плюси і мінуси — ті ж, що і для способу визначення наркотику в сечі, за винятком того, що збір слини контролювати значно простіше. Сліди психоактивних речовин у волоссі тримаються досить довго, ще один плюс — волосся можна зрізати непомітно, хоча для цього потрібно постаратися: необхідно взяти кілька локонів з різних місць. Наше детективне агентство надає допомогу в прихованому визначенні чи спростуванні вживання вашою близькою особою наркотичних речовин. Просто зверніться до нас і наші спеціалісти допоможуть вам, звісно, на умовах повної конфіденційності.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

У США викрили угрупування хакерів.

Міжнародна злочинна організація викрала понад 530 мільйонів доларів. В її діяльності були замішані близько 11 тисяч осіб, які ніколи навіть не зустрічалися. Міністерство юстиції США пред’явило звинувачення в кібершахрайстві 36 особам, яких підозрюють в участі в міжнародному угрупуванні Infraud Organization, створеним громадянином України. Відзначається, що злочинці викрали понад 530 мільйонів доларів. Злочинне угрупування створив українець Святослав Бондаренко ще в 2010 році. Кібер злочинці діяли під гаслом In Fraud We Trust — Ми віримо в шахрайство. Організація незаконним шляхом видобувала і продавала особисті дані користувачів мережі, займалася зломом банківських і електронних рахунків, а також поширювала шкідливі програми. З 36 підозрюваних, вже 13 осіб заарештовано. Іншим пред’явлені заочні звинувачення.

Detective Agency «Berezinets and the Company»

Німецька поліція, на законодавчому рівні, зможе використовуювати шпіонське програмне забезпечення для перехоплення повідомлення в мессенджерах.

Міністерство внутрішніх справ Німеччини схвалило запуск державної троянської програми FinSpy, яка дозволяє обходити шифрування і перехоплювати повідомлення в популярних месенджерах. Про це повідомила в п’ятницю газета Die Welt. Програма дає можливість поліції відстежувати зашифровану комунікацію на мобільних пристроях, здійснювану, наприклад, через такі додатки, як WhatsApp, Telegram або Signal. Однак для початку вірус повинен проникнути в пристрій. Слідчі органи сподіваються таким чином підвищити ефективність в роботі, наприклад, щодо виявлення осіб, підозрюваних в тероризмі, наркоторговців або злісних ухильників від сплати податків. Комерційна версія продукту була розроблена мюнхенської компанією FinFisher. Федеральний уряд купило його ще в 2013 році, проте до цих пір не використовувало з юридичних міркувань. 10 січня 2018 року, за інформацією Die Welt, МВС вперше дало добро на використання шпигунської програми федеральним відомством у кримінальних справах. Як повідомлялося раніше, правову основу для стеження в месенджерах в червні 2017 року утворив німецький парламент в рамках антитерористичного пакету законів. На розробку спеціальної програми з державної скарбниці було виділено € 5,8 млн. За даними генеральної прокуратури ФРН, через шифрування компетентні органи досі могли перехоплювати лише 15% листування в месенджерах. На відміну від інших засобів комунікації, месенджери є для правоохоронців джерелом значних проблем. У той час як звичайні телефонні розмови, СМС- повідомлення та електронні листи слідчі можуть переглядати практично без зусиль, з зашифрованими месенджерами все йде складніше. Крім того, крім звичайних повідомлень, через месенджери дуже часто пересилають фотографії, відеозаписи та голосові повідомлення.

Детективне агентство « Березинець і компанія»

«Форензік» в українському бізнесі, як комплекс процедур по розслідуванню корпоративного шахрайства

Цього року український бізнес чекають посилення конкуренції і нестача кадрів. За словами керівника секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрія Забловського, в цьому році буде спостерігатися посилення конкуренції на всіх ринках — як внутрішніх, так і зовнішніх. Крім того, очікується і загострення технологічної конкуренції. «Цей рік в Україні пройде під знаком автоматизації і роботизації. Ці процеси перестануть бути прерогативою окремих стартапів, вони комерціалізуються і наберуть промислових масштабів », — розповів Забловський і додав, що їх драйверами стануть великі корпорації і міжнародні компанії. Також, на думку експерта, через складну економічну ситуацію в країні все більше компаній будуть шукати вихід на зовнішній ринок. А ось ті, що залишаться, почнуть вести справи відкрито. Експерти вказують, що в цьому році на нашому бізнесі позначиться не тільки технологізація, але і повсюдний брак кадрів. «Це стане одним із викликів для бізнесу, тому пошук кваліфікованих кадрів стане спільною проблемою», — підкреслює Забловський. Попит на кадри сьогодні значно перевищує пропозицію. Цього року підприємці подбають і про безпеку свого бізнесу, вважає директор з правових питань компанії «Октава Капітал» Тетяна Андріанова. «Поштовх для активного розвитку корпоративної безпеки дав 2017 рік, який був багатий на хакерські атаки», — зазначає експерт. За її словами, власники бізнесу почали розуміти, що їх штатні IT-фахівці не можуть впоратися з такими загрозами. «Тому, займаючись кібербезпекою, підприємці залучали фахівців, які в тому числі відбудовували повністю функцію корпоративної безпеки — захист від зовнішніх (рейдерські атаки, недобросовісна конкуренція) і внутрішніх загроз (шахрайство всередині компаній, незахищеність прав на активи та ін.) », — розповіла Андріанова. Вона додала, що в зв’язку з цим в побуті українських бізнесменів з’явилося нове слово «форензік», що позначає комплекс процедур з розслідування корпоративного шахрайства. Сам же бізнес, на думку експерта, почав розуміти, що вкластися в корпоративну безпеку дешевше, ніж потім розплачуватися за втрачені дані або втрачену до конкурентів інформацію. «У 2018 році ця тенденція продовжиться. Бізнес буде активно перевіряти своїх співробітників, наймаючи для цього зовнішніх фахівців, і відбудовувати технічний захист », — пояснює Тетяна Андріанова. Детективне агентство « Березинець і компанія» успішно здійснює форензік і пропонує бізнесу свої послуги у цьому напрямку.

Детективне агентство «Березинець і Компанія» 

Новий комп’ютерний вірус.

Нещодавно нашою країною та низкою інших країн поширився небезпечний комп’ютерний вірус, що полягає у розповсюдженні кіберзлочинцями майнера для криптовалюти Monero. Він передається через додаток Messeger від Facebook. За даними компанії Trend Micro, вперше вірус поширився Південною Кореєю. Згодом його помітили в Азербайджані, Венесуелі, В’єтнамі, Тайланді, Філіппінах та в Україні. Він поширювався через додаток для обміну повідомленнями Messeger, як відеозапис невідомого складу. Користувачам у повідомлення приходив архів під назвою video (та чотирма цифрами у будь-якому порядку), у якому містився шкідник Digmine. Повідомлення надходило від зламаних користувачів, в основному від друзів у Facebook. Зазначається, що вірус діє лише у тому випадку, якщо файл із шкідником відкрити на стаціонарному комп’ютері або ноутбуці в браузері, однак зі смартфонів та інших ґаджетів вірус не діяв. Якщо аккаунт користувача Facebook налаштований на автоматичний вхід у систему, вірус буде поширюватися друзям у соціальній мережі з легкістю у чаті. Вірус Digmine підключається до сервера, звідки читає його конфігурацію, а майнер-шкідник тим часом добуває криптовалюту із жертви. Разом з тим вірус поширюється через чат іншим користувачам соцмережі. Із розвитком добування криптовалют, майнінга і технологій блокчейну, в мережі поширюється діяльність кібернетичних злочинців. Вони використовують найпопулярніші соціальні мережі і браузери, аби заражати все більше та більше користувачів і отримувати великий прибуток. Проте користувачу у випадку подібної загрози достатньо не довіряти сумнівним матеріалам, вмикати налаштування конфіденційності облікового запису, дізнаватися про підозрілі повідомлення.

Detective Agency «Berezinets and the Company»

В о д і ї  б у д ь т е  п и л ь н и м и !

За останні місяці в Україні знову активізувалися крадії номерних знаків. У Київській, Тернопільській, Львівській та інших областях країни була зіфіксована чергова хвиля крадіжок номерних знаків. Схема злочину давно відпрацьована і занадто проста: злодії знімають номерний знак, а для власника авто залишають повідомлення (записку з номером свого телефону і вимогою переказати вказану суму грошей, в іншому разі номерний знак не повернеться до господаря). Шахраї зосередили певну увагу на автомобілях з іноземною реєстрацією, тому що, номер української реєстрації відновити нескладно, а знаки країн ЄС ніхто в Україні вже не видасть. Злодії, які викрадають знаки, добре розуміють, що власник автомобіля цей номер виробити в Україні ніяк не зможе, і відповідно ставлять його у «глухий» кут. Дехто з потерпілих погоджується на умови злочинців і обмінює гроші на номери. Постраждалі телефонують за вказаним номером, там їм називають суму у розмірі, приблизно, півтори тисячі гривень, як винагороду за знахідку. Після того, як гроші переходять на банківську картку злодія, він повідомляє власнику автомобіля, де саме знаходиться викрадений номерний знак. Однак вже траплялись і такі, хто переказував кошти, а номерні знаки йому так ніхто і не повертав. Кримінальне провадження у таких справах відкривається за фактом крадіжки, але якщо буде доведено, що метою зловмисників було отримання коштів, то справу перекваліфікують за статею «Шахрайство».

Detective agency Berezinets & Company.

Українці, яка працювала прачкою в Польщі, відірвало руку в пральній машині.

Українка Олена Р., яка влаштувалася прачкою на роботу в Польщі, втратила руку на робочому місці, повідомляє Апостроф. У лікарняній палаті жінка записала відео, в якому розповіла обставини трагедії. За її словами, вона влаштувалася на роботу в містечку Любонь. Дівчина вийшла на роботу 23 листопада. Дівчина розповіла, що пральна машина, на якій її поставили працювати, часто ламалася і її постійно переставляли на різні пральні машини. Вона сказала, що ніхто їй не проводив інструктаж по роботі з машиною. Вона вчилася сама, по поясненню колег. 15 грудня дівчина спробувала розплутати вузол на простирадлі, які їм наказували на роботі розмотувати, і її руку втягнуло всередину машини. Причому, за її словами, руку їй втягувало повільно вона весь час кликала на допомогу, але ніхто не поспішав цього робити. І близько 20 хвилин їй ніхто не надавав допомогу. Навіть рятувальники, які приїхали через 10-15 хвилин після інциденту. Дівчина розповіла, що незважаючи на те, що їй лікарі вводили знеболююче, воно не діяло і вона відчувала жахливий біль. При цьому власник пральні заборонив пожежникам розрізати машину, щоб витягти руку дівчини. У такому стані — з затиснутою в машині рукою дівчина простояла близько години. На даний момент дівчина перенесла кілька операцій, вона потребує медичної допомоги, а роботодавець не надає ніякої допомоги в лікуванні.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

В українців масово крадуть паспорти.

Паспорт – це не просто документ, що засвідчує особу громадянина, а й ключ до його майна та рахунків. На жаль в країні кількість шахрайств із вкраденими паспортами в Україні різко збільшилася. За чужим документом аферисти можуть здійснити цілу низку фінансових і майнових оборудок. У зв’язку з цим банківська асоціація навіть готує рекомендації для громадян з поясненнями, чому документ ні в якому разі не можна віддавати в чужі руки. Поширених афер з паспортом багато, основні з яких є: 1.Отримання кредитів. Аферисти вклеюють у вкрадений документ своє фото, а на справжнього власника оформляють позику в банку. Банки не мають доступу до паспортного реєстру, а значить, не зможуть виявити розбіжностей між пред’явником і реальним власником документа. Оцінити справжність паспорта неможливо. У банках немає доступу до реєстрів, банки навіть не можуть перевірити людина жива чи ні. Траплялись випадки, навіть коли людина вже померла, а на неї брали кредити; 2.Підроблені банківські рахунки. Шахраї за чужим документом часто відкривають банківські рахунки, на яких приховують вкрадені гроші. Наприклад, коли з картки викрали грошові кошти – через будь-яку систему або банкомат – їх необхідно кудись переслати. І їх пересилають на «транзитні рахунки». Це як раз ті рахунки, які відкривають за підробленими паспортами; 3.Заснування фіктивних фірм. Через підприємства, оформлені на інших людей злочинці відмивають гроші. Таким можуть займатися, наприклад, нечисті на руку бізнесмени; 4.Оформлення краденого майна. На підроблений вкрадений паспорт можуть записати, наприклад, машину. Шахраям це необхідно для подальшого перепродажу майна. Злодії завіряють операцію нотаріально і таким чином можуть легалізувати угоду; 5.Крадіжка нерухомості. Людина, чий паспорт вкрадений, може втратити квартиру, ділянку або будинок. Злочинці заходять до реєстру, дивляться, яке майно вам належить і можуть його викрасти з цим паспортом, звернутися до нотаріуса і його переоформити. Крім того, вкраденим паспортом злодій може скористатися, щоб почати своє «нове» життя.

Detective agency Berezinets & Company.

Смартфони Huawei для шпигунства?!

Чиновникам в США пропонують заборонити користуватися в урядових установах смартфонами та іншими гаджетами від брендів Huawei. Документ під назвою «Закон США про державні зв’язки» представив сенатор від штату Техас Майк Конвей, пише The Verge. Законопроект Конвея заборонить уряду США купувати і використовувати «телекомунікаційне обладнання або послуги від Huawei. Конвей зазначає, що технологія, яка виходить з Китаю, створює загрозу національній безпеці і що використання цього обладнання «буде залучати китайський нагляд у всі аспекти нашого життя», і цитує посадових осіб розвідки США і контррозвідки, які говорять, що Huаwai ділиться інформацією з державними лідерами, з метою розширення свого бізнесу в США, що представляє собою ще один ризик для безпеки країни. Законопроект був запропонований через кілька днів після того, як у представників Huawei зірвалася угода з оператором зв’язку AT&T. Відповідно до цієї угоди, компанія збиралася продати свій новий флагманський телефон Mate 10 Pro в США через AT&T. Відмова американців змусила генерального директора Huawei відмовитися від презентації на CES 2018. Журналісти відзначають, що Huawei давно є об’єктами уваги для членів Конгресу, і цей законопроект може бути формою політичного тиску на Китай. Конвей посилається на президента Дональда Трампа і його слова, де він звинуватив Китай в тому, що той використовує інтереси США, і каже, що країна конкретно намагається «поставити під загрозу цілісність американського бізнесу». США — не єдина країна, влада якої побоюються шпигунства з боку Huawei. Раніше австралійський уряд залишило в силі заборону 2013 року, за яким Huawei відсторонили від участі в торгах по створенню національної широкосмугової мережі. У той же час Huawei послідовно відкидає звинувачення в змові з китайським урядом.

Detective Agency «Berezinets and the Company»

Нова діяльність кіберзлочинців.

Співробітники СБ України спільно з прокуратурою, заблокували поширення шкідливого програмного забезпечення, призначеного для віддаленого негласного отримання інформації з мобільних телефонів. Група зловмисників з різних регіонів України розробила програму для прихованого зняття інформації з мобільних пристроїв. Свої «послуги» вони продавали клієнтам через спеціально створені веб-ресурси. За даними відомства, замовник, заповнивши на сайті відповідну заявку, отримував спочатку тестовий доступ до «сервісу». Він отримував посилання, яке він повинен був «закачати» на телефон потрібної людини. Програма запускалася автоматично при включенні мобільного телефону, не проявляла ознак активності під час роботи і діяла приховано від власника. Можливості хакерського забезпечення дозволяли перехоплювати телефонні розмови, СМС і ММС-переписку, фіксувати місцезнаходження абонента «знімати» спілкування через популярні месенджери і електронну пошту, надавати доступ до фото- та відеофайлів, що зберігаються на мобільному пристрої. Всі отримані дані зберігалися для клієнта в «особистому кабінеті» на веб- ресурсах зловмисників. Для постійного користування «сервісом» замовник повинен заплатити через електронні платіжні системи. Співробітники СБУ в Харківській області провели ряд обшуків в офісах та за місцями проживання учасників групи, під час яких були вилучені докази протиправної діяльності зловмисників. За висновком фахівців, виявлене програмне забезпечення, встановлене на мобільному пристрої, є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

 

 

Повноваження приватного детектива в кримінальному провадженні України.

Діюче кримінальне провадження в Україні здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів; свободу в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Як правило підозрюваний, обвинувачений чи потерпілий стикаються з труднощами самостійного збору доказів та їх фіксації, оскільки потребують допомоги як у відстоюванні своєї правової позиції так і в залученні додаткових сил спеціалістів по збору доказів що виправдовують чи звинувачують іншу сторону. На даний час детективна діяльність в Україні законодавче не врегульована, а отже детективи повинні діяти в межах законів, які дозволяють збирати, накоплювати та зберігати інформацію особам, які не відносяться до спеціально уповноважених на це суб’єктів права, зокрема не є працівниками правоохоронних органів. Кримінальний процесуальний кодекс України зазначає, що сторона захисту, а також потерпілого здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання їх від різних установ, організацій, службових та фізичних осіб, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання до суду належних і допустимих доказів. До здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання до суду належних і допустимих доказів можна віднести укладення з детективним агентством договору про надання детективних послуг по збиранню доказів. Агентство, діючи за дорученням сторони, здійснює не заборонену законом діяльність і зібравши докази надає їх стороні кримінального провадження, яка подає їх до суду як докази своєї невинуватості. Суд зобов’язаний прийняти ці докази і дати їм оцінку як окремо кожному так і в сукупності з іншими доказами, які представила сторона обвинувачення. Якщо докази невинуватості спростовують докази надані суду прокурором, то відповідно особа не повинна нести кримінальної відповідальності, оскільки її вина у вчиненні кримінального правопорушення прокурором не буде доказана. В разі законодавчого врегулювання детективної діяльності потребує внесення змін та доповнень в кримінальний процесуальний кодекс, щоб надати детективам прав зібравши докази самостійно подавати їх як до органу досудового розслідування так і до суду. А також надання детективам прав надавати послуги як стороні обвинувачення так і стороні захисту, потерпілому, іншим учасникам кримінального провадження.

Детективне агентство « Березинець і компанія»

 

Грошова одиниця або знаряддя злочину: який статус криптовалюти в Україні? Національний банк із Міністерством фінансів та іншими регуляторами поки що визначаються із правовим статусом криптовалюти, а тим часом в країні з’являються перші криптомати. Чимало українців захопилися видобутком віртуальної валюти. Місяць тому на території оздоровчого закладу Інституту електрозварювання імені Патона правоохоронці викрили фабрику з виробництва біткойнів. І якщо слідчі органи висувають звинувачення у незаконності таких дій, то юристи та представники Нацбанку кажуть про те, що ця сфера в Україні жодним чином не регулюється, тож не заборонена. Криптовалют (тобто цифрових валют, що функціонують завдяки механізму асиметричного шифрування) у світі налічується близько тисячі, але найвідомішою є bitcoin (біткойн). В Україні останнім часом підвищилася увага до біткойнів через стрімке зростання їхніх цін. Це такий новий вид активів, який відрізняється від звичайних для нас грошей або інших фінансових активів. Від грошей відрізняється тим, що ви володієте валютою безпосередньо і для цього непотрібний банк чи якийсь дозвільний орган. Зберігається в особистому електронному гаманці. Одиниця криптовалюти – це код, який народжується в результаті складних комп’ютерних математичних обчислень. В Україні є достатньо торгових точок, ресторанів, кафе й інших закладів, які приймають до оплати ті ж самі біткойни. Якщо хтось хоче витратити свою криптовалюту, то в інтернеті можна знайти перелік місць, які її приймають Статус криптовалют досі в Україні законодавчо не визначений. Відповідно, немає підстав для того, щоб платити з них податок, адже немає з чого платити. Вся спільнота чекає рішення НБУ, який має визначитися зі статусом, що таке криптовалюти: чи то активи, чи то платіжні засоби, чи то щось ще. Вірогідно, можна знайти роботодавця, який платить в криптовалюті, але, скоріш за все, це вдасться зробити лише із закордонним партнером у ІТ-сфері. Видобуток криптовалюти називається «майнінг». Він відбувається за допомогою спеціального комп’ютерного обладнання. Також потрібна спеціальна програма, яка дозволяє обрати, що ви будете «майнити» і де. Це все треба налаштовувати і вивчати тематику, для цього існують спеціальні форуми. «Майнінг» – це основа діяльності мережі. «Майнери» обчислюють ті самі блоки, які включаються в транзакції того ж біткойна. Без цього процес є неможливим. «Майнери» отримують винагороду за те, що знаходять ці блоки плюс отримують ще комісійні за транзакції, які вони зараховують до блоку. Для того, щоб заробляти на криптовалюті, не обов’язково вкладати великі суми, але це підвищує заробіток і його ймовірність. Біткойн зараз дуже важко добувати, тому що обладнання для видобутку біткойну вузькоспеціалізоване і дороге. Звичайні користувачі успішно видобувають інші криптовалюти на звичайні відеокарти домашніх комп’ютерів або будують ферми, в яких можна лише кілька карт поставити. В Україні встановили перші криптомати – спеціальні термінали для продажу криптовалюти, в цьому випадку – біткойни. Поміняти віртуальні монети на гроші теж можна, але не через криптомати. Бо видача готівки через такі пристрої потребує банківської ліцензії. Українські економісти вважають криптовалюту грошима майбутнього. Але визнають: віртуальна і ніким не контрольована валюта ненадійна. У країнах третього світу криптовалюту забороняють, майнерів переслідуют. У листопаді 2017року у одній з країн СНД почало свою роботу перше крипто-детективне агентство. Це буде державна структура, яка почне свою роботу при інституті розвитку інтернету. У березні 2018 року готуються законодавчі основи з даного приводу. А в липні 2018 року заплановано прийняття повного пакету законів про цифрові гроші, біржі, Майнінг і ICO. Це досить великий термін, протягом якого багато громадян можуть потрапити під дії шахраїв в цьому секторі і втратити свої гроші. Саме з цієї причини запропоновано запустити пілотний проект крипто- детективного агентства. Перед організацією буде стояти кілька завдань. Основні з них, це відстеження сайтів, бірж і гаманців. А також проведення семінарів з охочими займатися Майнінг і роботою з криптовалютою. У штат організації планується включити 50 професійних IT-фахівців. Найпрогресивніша в цьому плані Японія, яка у квітні визнала біткойн легальним платіжним засобом на рівні із єною. В інших країнах він визнаний фінансовим або віртуальним активом, який часто не оподатковується. В різних країнах до цього різні підходи, більше поки вивчають, бо цей ринок ще зовсім молодий у порівнянні із фондовим ринком.

Detective agency Berezinets and Company

Нові зміни в судовому процесі і роль детективного агентства. З 15 грудня 2017 р. в судовому процесі стались зміни. Вступили в силу нові цивільний, господарський та адміністративний процесуальні кодекси. Одним з нововведенням в судових процесах є новий підхід до доказування та подачі доказів. По загальному правилу всі докази, які є наявні у позивача, він подає зразу разом з позовом. Якщо якихось доказів не має, позивач про це зазначає в позові і разом з позовом подає відповідні клопотання, направлені на отримання доказів: виклик свідків, призначення експертизи, витребування документів і т.п. Тому збільшується обсяг досудової роботи по підготовці і подачі позову, знайденню доказів. Обов’язки доказування імперативно покладені на сторони, суд в цьому питанні не проявляє ініціативу. Звідси від досудового знайдення доказів залежить успіх у справі. Таким чином, в цей час, стає актуальною праця детективного агентства, яке допоможе стороні у зборі доказів також по цивільним, господарським та адміністративним справам.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Крадіжки автомобілів.

У наш час на жаль, крадіжки авто трапляються настільки часто, що їм вже ніхто не дивується. Наше детективне агентство «Березинець і Компанія» може надати Вам професійні рекомендації про те, як краще захистити свій автомобіль або допомогти його розшукати, якщо раптом, крадіжка вже відбулася. Всіх сучасних людей можна поділити на тих, хто вже має своє авто, і на тих, хто ще збирається його придбати. Для нас автомобіль давно перестав бути тільки розкішшю, він став невід’ємною частиною нашого життя. Ми їздимо на ньому на роботу і на відпочинок, заїжджаємо за покупками і забираємо дітей зі школи чи з дитсадка. І часто забуваємо, що автомобіль з моменту своєї появи стає об’єктом пильної уваги злочинців. Автомобіль притягує з двох причин – це дороге майно та ще на колесах. Пам’ятайте, що від більшості нападів можна застрахуватися дотриманням простих правил. Вибираючи місце для парковки, майте увазі, що ви можете повернутися після настання темряви. Намагайтесь завжди залишати авто в тих місцях, які будуть добре освітлені. Перед тим, як вийти з машини або сісти в авто, озирніться навколо. Виробіть звичку паркуватися однаково — якщо ставите авто на ручне гальмо, робіть це завжди. Ця звичка допоможе у випадках, коли потрібно швидко покинути місце стоянки. Зазвичай злочинці кілька днів спостерігають за автомобілем і вивчають маршрут руху. Тому перше правило, яке потрібно запам’ятати автовласникові — часта зміна маршруту, особливо за постійними напрямами (наприклад, робота — дім). Куди б ви не збиралися, прораховуйте як мінімум два маршрути — основний і запасний. Бажано, щоб вони проходили по жвавих, добре освітлених трасах, і при будь-якій непередбаченій ситуації (ДТП, ремонт дороги, пробки і т.п.) ви легко могли б піти на свій запасний варіант. Маршрут потрібно не тільки регулярно змінювати, але і визначити проблемні місця — пустирі, погано освітлені ділянки, перехрестя, переїзди. Саме такі місця становлять найбільшу небезпеку. Якщо ви плануєте тривалу поїздку, бажано взяти із собою перевіреного попутника. Напад на автомобіль, що рухається відбувається набагато рідше, ніж той, що стоїть, але таке теж трапляється. Щоб убезпечити себе під час руху дотримуйтеся наступних правил: скла автомобіля тримайте піднятими, а всі двері повинні бути замкненими зсередини — це врятує не тільки від нападу, а й від злодіїв; чітко дотримуйтесь правил дорожнього руху, інтервалу та дистанції — це створить можливість маневру під час нападу або дтп; періодично перевіряйте, чи не ведеться за вами стеження; в разі нападу не залишайте машину, поки ви в машині, а злочинці зовні, у вас є зброя — ваш автомобіль. В екстреній ситуації необхідно маневрувати, різко гальмувати і набирати швидкість, тому технічний стан машини необхідно підтримувати на рівні: мотор повинен відразу заводитися і гарячим, і холодним, гальма повинні бути в ідеальному стані. Якщо напад на автомобіль вже стався, то тут багато що буде залежати від психологічної підготовки водія. Надаємо кілька основних правил поведінки: намагайтесь уникнути боротьби, якщо можливо, краще просто їдьте, як можна швидше; ніколи не покидайте свій автомобіль, поки він хоч якось захищає вас від нападника; завжди пам’ятайте — крім автомобіля у вас є ще й життя, воно набагато цінніше.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Detective agency Berezinets and Company

 

Батьки будьте обачні та обережні !!! Новий наркотик. «Суниця» — новий наркотик, який роздають школярам! В українських школах поширюються льодяники з вмістом наркотичної речовини, які неповнолітні вже назвали «суниця». Бажаючі можуть отримати льодяники безкоштовно в перерві між уроками. З’ясувалося, що «суниця» — це новий синтетичний наркотик, створений спеціально для дітей, який дилери вже роздають в українських школах. Журналісти програми «Гроші» розповіли, що таке «суниця» і як дізнатися, що дитина їх вживає. Таку тему можна почути майже в кожній школі — на «курилці» поговорити про наркотики. Сьогодні в топі — «суниця». Яскраві цукерки, які в будь-який момент можна покласти в рот. Перший наркотик дитині завжди дають безкоштовно, спробувати. Це тільки приманка, щоб людина зрозуміла: о, я хочу. А наступного разу — вже за гроші. Зараз багато звернень з дівчатками 15-16 років. Три столичні школи, різні підлітки. Інформація про новий психотропів «суниця» тут не нова. Щоб заробити гроші собі на наркотики, школярі самі їх поширюють. На наркотиках в школі завжди можна добре заробити. Але зараз — найбільший попит на ці незвичайні «льодяники»: модні і поки що безкоштовні. Дістати психотропів школярам — не проблема. Спеціальні написи є біля кожної школи: це інтернет-адреси актуальних наркомагазінов. Батьки не розуміють їх значень, а діти завжди знають, де шукати. «В інтернеті ціна на популярну» суницю «починається від 300 гривень за цукерку. В школах» постійним клієнтам, «звичайно ж знижки», — йдеться в сюжеті «Грошей». Приватні детективи нашого агентства негайно займуться зібранням та аналізом інформації, встановлять характеристики людей, оточуючих вашу дитину, з ким спілкується, як проводить свій досуг, а також фактори, які необхідно виключити з життя дитини. Наше детективне агенство якісно допоможе вирішити проблеми батьків з дітьми.

ДЕТЕКТИВНЕ АГЕНТСТВО «БЕРЕЗИНЕЦЬ І КОМПАНІЯ»

English English Français Français Deutsch Deutsch עִבְרִית עִבְרִית Русский Русский Español Español Українська Українська