Інформаційно — пізнавальна рубрика

Перша в світі мережа 5 G. 

Південна Корея випередила США і Китай в перегонах, переможець яких по праву буде називатися країною з першою комерційною мережею п’ятого покоління. 1 грудня 2018 року, три основних корейських оператора стільникового зв’язку (SK Telecom, KT і LG Uplus) введуть в експлуатацію нове обладнання, одночасно відправивши в мережах нового покоління свої перші 5G-сигнали. На початковій стадії мережі 5G будуть призначатися, зокрема, для точок доступу, які «роздають» Wi-Fi на мобільні пристрої. Вихід перших смартфонів з підтримкою мереж 5G очікується в березні наступного року.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

У Борисполі запрацювали електронні посадкові талони.

Міжнародний аеропорт Бориспіль впровадив новий сервіс — систему передпольотного огляду пасажирів по електронному посадковому талону. Про це повідомила прес-служба аеропорту на своїй сторінці в Facebook. Пасажирам більше не потрібно буде роздруковувати квитки: аеропорт «Бориспіль» запустив послугу сканування посадкових талонів з мобільних телефонів, планшетів і розумних годинників. Тепер паперова копія не потрібна.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Кіберзлочинність: поняття, види і методи захисту.

Кіберзлочинністю є будь-яка злочинна активність, де об’єктом в якості мети і / або інструменту є комп’ютер або мережевий пристрій. У деяких кіберзлочинах здійснюються прямі атаки на комп’ютери або інші пристрої з метою виведення з ладу. В інших — комп’ютери використовуються в своїх цілях кіберзлочинцями для розповсюдження шкідливих програмних кодів, отримання незаконної інформації, або для отримання криптовалюти. Розділити кіберзлочини на окремі категорії не так просто, оскільки існує безліч варіантів, проте в цілому можна виділити наступні види кіберзлочинів: Фінансово-орієнтовані кіберзлочини. Не дивно, що багато кіберзлочинців використовують інтернет з метою отримання комерційної вигоди, здійснюючи такі типи атак:

— фішинг Кіберзлочинці люблять коли надається можливість заразити комп’ютери нічого не підозрюючихь жертв. У подібних схемах улюбленим засобом зловмисників є електронна пошта. Суть методу полягає в примусі одержувача листа до переходу за посиланням від імені легітимної організації (банку, податкової служби, популярного інтернет магазину і т. д.). У подібних випадках метою, найчастіше, є заволодіння банківськими даними.

кібервимагання Ще один популярний метод фінансово-орієнтованого кіберкрімінала — вимагання. Як правило, спочатку у користувача або компанії, після завантаження шкідливого коду шифруються файли, а потім надходить пропозиція про відновлення в обмін на грошову винагороду (зазвичай у вигляді біткоінів або іншої криптовалюти). Так як державні грошові знаки можна відстежити, а криптовалюту відстежити складно.

— фінансове шахрайство Більшість витончених схем фінансового шахрайства пов’язано зі зломом комп’ютерних систем операторів роздрібної торгівлі з метою отримання банківських данних про покупців (так звані цільові атаки) або подальшими маніпуляціями з отриманою інформацією. Деякі типи шахрайства, пов’язаного з фінансами, надзвичайно складно виявити.

Кіберзлочини, пов’язані з вторгненням в особисте життя. Існує кілька типів подібних кіберзлочинів, метою яких є крадіжка особистої конфіденційної інформації. Хоча найчастіше зловмисниками рухає глибша мотивація (наприклад, грошова або пов’язана зі зміною політичних настроїв), основна увага зосереджена на обході законів і пошуку проломів в технологіях, які захищають персональні конфіденційні відомості.

— крадіжка персональних даних Крадіжка особистої інформації зазвичай відбувається з метою подальшої підміни особистості людини або групи людей. Хоча деякі зловмисники крадуть паспорти або інші посвідчення особи для фізичної підміни особистості, в основному крадіжка персональних даних відбувається виключно в інтернеті. Наприклад, хтось, бажаючий отримати банківську позику, може вкрасти персональну інформацію людини з гарною кредитною історією.

— шпигунство Метою шпигунства, починаючи від зломів персональних комп’ютерів або пристроїв і закінчуючи нелегальним масовим стеженням, є таємне відстеження нашого особистого життя. Тут може бути як фізичне шпигунство (наприклад, за допомогою веб-або CCTV-камер для спостереження за окремими персонами або групою людей), так і масовий моніторинг різного роду комунікацій (читання пошти, текстових повідомлень месенджерів, смс і так далі).

Порушення авторського права. Порушення авторських прав — одна з найбільш поширених форм кіберзлочинів. В першу чергу в цю категорію потрапляє викладка в загальний доступ музики, фотографій, фільмів, книг і т. д. без згоди авторів.

— спам Спам — надзвичайно поширений і різноманітний тип кіберзлочинів. Сюди входить масова розсилка по електронній пошті, смс, мессенджерам і іншим каналам комунікації. Будь-яку розсилку без згоди одержувачів можна віднести до спаму.

Соціальні та політично мотивовані кіберзлочини. Деякі типи кіберзлочинів спрямовані на зміни настроїв в політичному середовищі або нанесення навмисної шкоди або зниження впливу окремих особистостей або групи людей.

Злочини на ґрунті ненависті та домагання. Злочини на грунті ненависті по відношенню до особистості або групи людей зазвичай відбуваються на основі гендерної, расової, релігійної, національної приналежності, сексуальної орієнтації та інших ознак. Приклади: домагання і розсилка образливих повідомлень і вкидання фальшивих новин, що стосуються певної групи осіб. Анонімність і легкодоступність інтернету серйозно ускладнюють боротьбу зі злочинами на грунті ненависті.

— тероризм Угрупування екстремістської спрямованості і войовничі народи все частіше використовують кіберпростір для залякування, поширення пропаганди і іноді нанесення шкоди IT-інфраструктурам. Збільшення кількості бізнесів, служб і пристроїв, доступних через інтернет, безсумнівно буде провокувати нові випадки кібертероризма.

Кібербуллінг. Використання комп’ютерів і підключених пристроїв для домагань, приниження і залякування осіб підпадає під категорію кібербулінгу. Кордон між кібербулінгом і деякими формами злочинів на грунті ненависті найчастіше розмита. Деякі форми кібербулінгу (наприклад, вкидання оголених фотографій) можуть підпадати під незаконні дії (наприклад, експлуатація дітей).

Кіберзлочини, пов’язані з недозволеними діями. Виворіт інтернету, що іменується також «dark web» (або глибоким інтернетом), використовується для здійснення різного роду протиправних дій.

— протизаконна порнографія Расповсюдження порнографії через інтернет у багатьох країнах трактується як кіберзлочини, в інших — відбувається лише заборона вмісту екстремістської спрямованості. Поширення зображень з дитячою порнографією заборонено в більшості країн.

— Грумінг Мережевий грумінг пов’язаний із сексуальними домаганнями до неповнолітніх. В процесі можуть використовуватися різні методи спілкування: смс, соціальні мережі, електронна пошта, чати (наприклад, в онлайн іграх) і форуми. У багатьох країнах грумінг підпадає під категорію кіберзлочинів.

Розповсюдження наркотиків і зброї. Різні IT-рішення, що використовуються для поширення легітимних товарів і служб, можуть також використовуватися зловмисниками. Наприклад, ринки даркнета, існуючі у всесвітній павутині, допомагають контрабандистам продавати зброю і наркотики і в той же час залишатися поза увагою правоохоронних органів. Як же кіберзлочинці вчиняють свої злочини? Існує чотири найбільш поширених способи, якими користуються кіберзлочинці. Перший, якого бояться багато людей — використання шкідливих програм. Ймовірно, ви розумієте, що існує безліч методів експлуатації систем, і наскільки важливо використовувати різні заходи безпеки, наприклад, встановлювати довгі паролі і робити регулярні оновлення. Цей тип атак базується на зловживанні комп’ютерами і мережами.

Другий спосіб — DDOS атаки, коли зловмисник користується комунікаційним мережевим протоколом для створення величезної кількості запитів до сервера або служби. У цьому типі атак головна мета — вивести з ладу об’єкт впливу.

Третій спосіб — комбінація соціальної інженерії і шкідливого коду. Найбільш відома форма подібного роду атак — фішинг, коли жертву примушують до певних дій (натискання на посилання в електронному листі, відвідування сайту і т. д.), Що згодом призводить до зараження системи за допомогою першого метода.

Четвертий спосіб — незаконна діяльність: домагання, поширення незаконного контенту, грумінг і т. д. У цьому випадку зловмисники приховують свої сліди за допомогою анонімних профайлів, зашифрованих повідомлень та інших подібних технологій. Як ви могли переконатися, кіберзлочини включають в себе широкий діапазон незаконних діянь, починаючи від шахрайства та крадіжки персональної інформації і закінчуючи злочинами на грунті ненависті та розповсюдження наркотиків. Між цими видами існуємо безліч перетинів, і складно провести точну межу. Наприклад, фішингова атака може бути спрямована на крадіжку персональної інформації. У той же час, підробка особистості згодом може використовуватися для отримання грошей, контрабандистами наркотиків або навіть терористами. Важливо розуміти, що кіберзлочини не завжди асоціюються з витонченими схемами і не завжди зачіпають «глибокий інтернет». Найкращий метод захисту від кібератак — бути в курсі сучасних загроз про які ми розповідаємо на нашому сайті.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Корпорація Google випустила додаток Intra, який дозволить користувачам відвідувати заблоковані державою сайти.

Повідомляється, що технологічний інкубатор Jigsaw (раніше — Google Ideas) випустив додаток Intra, який створює зашифроване з’єднання між Android-смартфоном і DNS-серверами, приховуючи DNS-запити. Таким чином, провайдери не можуть визначити, на який сайт заходить користувач. На думку розробників — представників інкубатора Jigsaw, ряд країн намагається приховати доступ користувачам до певної інформації, блокуючи ресурси або перенаправляючи їх на інші сторінки. «Маніпуляції з DNS-запитів є однією з форм цензури в світі. Люди знаходяться в небезпеці, намагаючись дізнатися, що відбувається насправді», — вважає продакт-менеджер Jigsaw Джастін Хенк. Представники Intra відзначають, що за допомогою програми можна заходити на заборонені сайти, фактично не порушуючи ніяке законодавство.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

В аеропорту “Бориспіль” пасажири зможуть спостерігати за багажем онлайн.

Гeнeрaльний дирeктoр aeрoпoрту пoвiдoмив, щo в листoпaдi будe прeзeнтoвaнo бaгaжнe вiддiлeння рaзoм з вiдкриттям трaнсфeрнoгo зoни. У нoвoму бaгaжнoму вiддiлeннi aeрoпoрту “Бoриспiль” пaсaжири змoжуть спoстeрiгaти зa бaгaжeм зa дoпoмoгoю oнлaйн-трaнсляцiї. “У нoвoму бaгaжнoму вiддiлeннi, якe скoрo здaється, ми взaгaлi плaнуємo встaнoвити пряму трaнсляцiю для пaсaжирiв, якi oчiкують бaгaж. Бaгaж будуть вивaнтaжувaти нa стрiчку, i кoжeн змoжe бaчити, як пoвoдяться з йoгo рeчaми”. Тaкoж вiдзнaчимo, щo в aeрoпoрту “Бoриспiль” вирiшили рoзкoнсeрвувaти тeрмiнaл F для лoукoстiв i чaртeрних aвiaкoмпaнiй з квiтня 2019 рoку.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Google розробив штучний інтелект, що розпізнає особу по одній фотографії.

 Компанія Google запатентувала систему, що розпізнає особу по соціальним мережам. Про це пише The Next Web. Згідно з документами, що описує патент, будь-який користувач зможе у Зображення Google завантажити фотографію людини, а штучний інтелект знайде всі її профілі в соцмережах, навіть ті, які вона приховує, справжнє ім’я, домашню адресу, місце роботи і хобі. Експерти висловили думку, що система дозволить будь-якій людині влаштувати стеження і порушить волю людей. Не виключено, що користувачі не побачать фінальну версію продукту, оскільки сервіс буде розроблятися виключно за запитом спецслужб, зазначає видання. Пошукова система буде враховувати не тільки фотографії і дані, але і шукати людину в профілях інших людей, у яких є потенційні спільні друзі або інтереси. Інженери Google вважають, що штучний інтелект зможе на 100% вірно визначити людину.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

У Instagram і Facebook з’явиться функція, яка допоможе користувачам відстежувати реальний час, який вони проводять в соцмережах.

Новинка буде представлена ​​у вигляді панелі активності, повідомляє UBR.ua. Передбачається, що користувач отримає нагадування, якщо занадто довго буде сидіти в соцмережах. Для того, щоб підключити функцію, потрібно буде ввійти в налаштування і вибрати спеціальну вкладку (в Instagram — «Ваша активність», в Facebook — «Ваш час на Facebook»). Там і буде перебувати таймер витраченого в мережі часу. Також в компанії планують впровадити опцію припинення push-сповіщень на заданий час (від 15 хвилин до 8 годин). Необхідність нової панелі викликана стурбованістю власників зазначених соцмереж психічним здоров’я своїх користувачів, які з кожним днем ​​зависають у віртуальному просторі все довше. Керівництво Facebook і Instagram навіть консультувалися з експертами та організаціями в галузі психічного здоров’я, а також проводили власні дослідження і опитування.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Як правильно заряджати смартфон — поради експертів.

 Експерти склали короткий список рекомендацій по зарядці смартфонів. З часів появи радіотелефонів, користувачі смартфонів часто слідують старим рекомендаціям — розряджають смартфон до 0% відразу після покупки. Як стверджують експерти з GSMArena, це в корені неправильно. У старих радіотелефонах використовувалися нікель-кадмієві батареї, котрі володіли «ефектом пам’яті». Їх дійсно треба було повністю розрядити і зарядити до 100% перед використанням. Сучасні літій-іонні і літій-полімерні акумулятори позбавлені проблеми «ефекту пам’яті», тому готові працювати відразу «з коробки» без розгону. Однак у цих акумуляторів є інший недолік — їм шкідливий повний розряд. Експерти рекомендують не допускати повного розряду батарей сучасних смартфонів і підключати їх до зарядки на рівні 40-30%. Експерти не рекомендує грати на смартфоні під час зарядки — ресурсомісткі відеоігри сильно нагрівають процесор. Під час заряду нагрівається батарея, що в купі з навантаженням на інші апаратні частини сильно «підсмажує» смартфон. Перегрів небезпечний зниженням якості роботи смартфона, а згодом пристрій зовсім може вийти з ладу. Залишати на ніч смартфон на зарядці не є небезпечним, запевняють експерти, але тільки якщо використовуються оригінальні фірмові зарядки — вони володіють механізмом захисту від перегріву. Тому не рекомендується використовувати дешеві китайські зарядки — вони небезпечні тим, що в них відсутні необхідні механізми захисту. Самозаймання смартфона під час зарядки найчастіше відбувалися через неякісні зарядні пристрої.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Apple і Samsung навчать смартфони управляти авто. Тепер і ключі для авто не потрібні.

Група компаній, серед яких Apple і Samsung, розробили додаток Digital Key, за допомогою якого можна завести автомобіль і передавати обмежені можливості іншим користувачам, і навіть відкрити двері авто. Зараз додаток тестують, а впроваджувати на авторинку планують вже з початку 2019 року, повідомляє Business Insider. Це буде вдосконалена версія, в якій виправлять існуючі помилки. Підтримка стандарту Digital Key дозволить здійснити наступні операції: розблокувати/заблокувати двері; завести двигун; підтвердити особу водія; надати/скасувати цифровий ключ; віддалено поділитися цифровим ключем; обмежити можливості виданого іншому користувачеві ключа. Остання функція буде зручна для орендарів авто. Для забезпечення безпеки на Android-платформі і IOS будуть використовуватися спеціальні захисні протоколи з використанням NFC і TSM-інфраструктури (Trusted Service Manager). Загалом впровадженням Digital Key займається група компаній, які об’єдналися в консорціум Car Connectivity Consortium.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Соціальна мережа Instagram випустила оновлення, завдяки якому в програмі з’явиться функція відеодзвінка.

Про це йдеться в повідомленні на сайті програми. «За допомогою відеочату можна буде спілкуватися з друзями на платформах iOS і Android без використання мобільного зв’язку», — йдеться в повідомленні. За інформацією, можна буде користуватися відеочатом і паралельно виконувати інші завдання в додатку. У дзвінку зможуть одночасно брати участь до чотирьох осіб. Крім того, на вкладці пошуку з’являться тематичні канали, які дозволять користувачеві швидше знаходити в соцмережі пости, відповідно до його інтересів.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Безпілотники візьмуть на себе найскладніші завдання слідчих та патрульних поліції США.

Компанія Axon співпрацює з DJI Dronemaker для поставки дронів поліцейським департаментам США в рамках програми «Axon Air». Про це повідомляє Gizmodo. Безпілотники планується використовувати для пошуково-рятувальних операцій, реконструкції ДТП, аналізу криміногенної ситуації, а також для збору доказів. Вони можуть допомогти відслідковувати пересування при втечі підозрюваних та забезпечувати безпеку під час масових заходів і природних катастроф. Також зазначається, що дрони недорогі, автоматизовані та дозволять значно розширити можливості спостереження поліції, оскільки можливе оснащення камер системами розпізнавання облич. Передбачається, що обробляти дані з камер дронів буде сервіс Evidence.com. «Партнерство DJI в рамках «Axon Air» посилить спроможність правоохоронців захищати громадську безпеку, реагувати на надзвичайні ситуації та рятувати життя», — сказав керуючий директор DJI по Північній Америці Майкл Перрі.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Waze не допоможе: дорожня поліція почала застосовувати нові мобільні камери.

Департамент дорожнього руху поліції Ізраїлю повідомляє про введення в експлуатацію нових мобільних відеокамер для спостереження за водіями автотранспорту. Йдеться про переносні камери, здатні в реальному часі передавати зображення високої чіткості на портативні комп’ютери поліцейських або добровільних помічників поліції. Ці камери можна встановлювати на спеціальних штативах або кріпити на придорожніх стовпах. Як наголошується в повідомленні прес-служби поліції, нові камери дозволяють фіксувати дії водія всередині салону автомобіля — в тому числі, таке часте порушення, як використання мобільного телефону (для розмови без «дібуріта», відправки або читання повідомлень) під час водіння. В даний час десятки таких відеокамер встановлені на міжміських трасах по всій країні. Особлива увага при цьому приділяється ділянкам, на яких часто відбувалися аварії. У найближчі місяці поліція планує почати використовувати нові камери і в містах Ізраїлю. Особлива увага при роботі з новими камерами буде приділятися таким правопорушенням, як перетин суцільної розділової смуги, небезпечний обгін (в тому числі обгін праворуч), відмова надати право проїзду по лівій смузі, «підрізання» інших автомобілів, небезпечний поворот з перетином розділової смуги, користування мобільними телефонами і ін. Популярний серед водіїв навігаційний додаток Waze не дозволить фіксувати ці камери і попереджати про них, так як поліцейські постійно мінятимуть їх розташування. У поліції заявляють, що мета введення нових технологій полягає в підвищенні культури водіння, а не в тому, щоб збільшити число накладених штрафів.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

МІЛЬЯРД ДОЛАРІВ ЗА КІБЕР-ЗБРОЮ

Американська компанія Verint Systems оголосила про свій намір купити 40% акцій ізраїльської корпорації NSO Group, що займається продажем кібер-зброї. Ця заява викликала дуже бурхливу і неоднозначну реакцію з боку світової громадськості, так як вартість компанії оцінили в 1 мільярд доларів. Компанії планують об’єднатися, натомість на свої акції представники NSO отримають свою частку акцій Verint, тому можливість поглинання виключається. Серед співробітників американської компанії Verint Systems працює велика кількість фахівців з Ізраїлю. NSO Group займається розробкою секретного кібер-зброї — технологій злому і стеження за інформаційними ресурсами. Ця компанія створила знаменитий додаток Pegasus, здатний зламувати iPhone. Також NSO не раз звинувачували в тому, що вона реалізує технології кібернетичного шпигунства представникам авторитарних режимів з метою придушення можливих повстань. Джерело: Israelinfo.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Як захистити свій смартфон від хакерів і вірусів?

Не варто недооцінювати мобільні віруси, що не менш небезпечні, ніж комп’ютерні. Ви ризикуєте втратити всю інфу, яка є у вашому мобільному телефоні. Зловмисники не тільки отримають повний доступ до смартфону, а й поділяться вашими даними з третіми особами або з усім світом.

Що потрібно кіберзлочинцям? Мета цих шкідників може бути різною: отримання даних про ваше особисте життя і діяльність, вимагання грошей, продаж інформації зацікавленим особам з метою шантажу і іншої злочинної діяльності. Якщо ваш мобільний телефон «підхопить» вірус, то можна не тільки втратити контакти, фото, SMS-ки, а й важливу секретну інформацію тієї компанії, в якій працюєте. А це вже зовсім не жарти. Ще більшою втратою будуть ваші грошики, які злодії зможуть перевести на свій рахунок.

Як уберегти себе і свій мобільний пристрій від кібершахраїв? Отримавши текстове повідомлення або лист на E-mail з посиланням, не потрібно поспішати переходити по ньому. Воно може бути з вірусом або пропозицією встановити «заражену» програму. Такі повідомлення сумнівного змісту найкраще видаляти, навіть не читаючи. Якщо дуже вже хочеться завантажити якийсь мобільний додаток, беріть його тільки в Google Play або App Store. Перед завантаженням інших сторонніх програм і додатків перевірте розробника, почитайте рекомендації, відгуки, перевірте рейтинги. Завжди читайте список необхідних додаткам дозволів. Бережіть, як зіницю ока, свої банківські акаунти. Не зберігайте в браузерах і різних мобільних додатках логіни, паролі та інші важливі дані. А закриваючи браузер, виходьте зі свого облікового запису. Не купуйте через Інтернет, перебуваючи в громадському місці і користуючись загальнодоступною «вай-фай»-мережею. Оновлення ОС свого смартфона завантажуйте тільки з офіційного сайту розробника, а додатки для мобільного банкінгу — з сайту банку. Не будьте ледарем, і хоча б один раз на місяць робіть резервні копії даних. Якщо ви втратите свій мобільний пристрій або пошкодити його, інформацію можна буде відновити. Хочете користуватися Інтернетом в смартфоні? Обов’язково встановіть антивірус, бажано ліцензійний. Щоб ще більше захиститися від вірусів і хакерів, завантажте додатки безпеки. Вони будуть виявляти і блокувати роботу підозрілих програм, вірусів і шкідливих сайтів.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Ідентифікація особи за допомогою окулярів.

У Китаї поліцейських, які патрулюють в районі залізничної дороги в місті Чженчжу, першими в країні оснастили спеціальними окулярами з функцією розпізнавання обличчя та ідентифікації особи. Про це повідомляє інформаційне агентство Yicaiglobal.com, пише Укрінформ.  «Окуляри здатні розпізнати обличчя за мілісекунди», — йдеться у повідомлені. Поліція Чженчжоу завдяки окулярам вже затримала сімох осіб, які переховувалися від правосуддя. Окуляри з’єднані з базою даних поліції. Розробники окулярів заявляють, що пристрій може ідентифікувати людей із 10-тисячної бази розшукуваних осіб за 100 мілісекунд.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Як подолати залежність від технологій: 5 правил.

Офіційний представник Google Деніел Сіберг розробив кілька простих правил, які допомагають впоратися з залежністю від технологій.

Користуйтеся гаджетами вдумливо.

Ставте собі запитання: «Навіщо мені зараз це потрібно?» перш, ніж включити будь-який електронний пристрій. За словами Сіберга, ми часто включаємо пристрої за інерцією. Наприклад, вранці, ледь відкривши очі, я залазив в телефон, щоб перевірити новини. Але навіщо занурюватися в інформаційний потік до того, як хоча б почистити зуби? Дайте собі час прокинутися і налаштуватися на грядущий робочий день,– рекомендує експерт.

Не беріть телефон в спальню.

Телефонам та іншим гаджетам не місце у спальні. Якщо є крайня необхідність у будильнику – використовуйте гаджет лише з цією метою. Світло від електронних пристроїв дратує рецептори сну, і момент засинання віддаляється.

Не кладіть телефон на стіл, коли їсте.

Коли ви споживаєте їжу, постарайтеся тримати гаджет в кишені або сумочці. Так ви почуєте, якщо вам дзвонитимуть, але водночас спокійно насолоджуватиметеся спілкуванням і їжею, а не прилипатимете до екрана.

Фільтруйте інформацію.

Перш ніж опублікувати якусь інформацію про своє життя в соціальних мережах, подумайте, хто її прочитає. Уявіть, що ви зустріли всіх тих людей, хто знаходиться у вас «в друзях». Розповіли б ви цю новину їм особисто? Більше спілкуйтеся наживо, особливо з рідними.

Вимикайте телефон.

Прийшовши додому з роботи, вимкніть телефон хоча б на годину. Близькі не бачили вас цілий день. Побудьте з ними якийсь час, ні на що не відволікаючись.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Як перевірити долари США на справжність?

Насправді не завжди треба мати спеціальне обладнання, щоб перевірити НЕ фальшиві чи долари вам підсунули (дали, подарували, позичили, купили в банку в кінці кінців). По-перше, необхідно розуміти, що тут може допомогти проста уважність і хоча б мінімальні знання.

Так ось, до елементарним знань варто віднести: Водяний знак. Це найвідоміший і розповсюджений критерій, за яким можна визначити підробку. Картинки, які зображені на ділянках паперу різної щільності, видно, якщо подивитися купюру на світло.

Номінал. Існують тільки 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100-доларові купюри. Інші номінали можна без спеціальної перевірки вважати підробкою.

Папір. Долари роблять з льону або бавовни. Саме ці матеріали роблять купюри міцними і шорсткими на дотик. Зображення. Якщо фарба на картинках обсипалася після того, як купюри потерли один про одного, то це 100% підробка. Зображення на доларах не вигоряють і не розпливаються.

Портрет президента. Потрібно запам’ятати, портрет якого президента зображений на кожному номіналі: 1 долар — Джордж Вашингтон; 2 долари — Томас Джефферсон; 5 доларів — Авраам Лінкольн; 10 доларів — Олександр Гамільтон; 20 доларів — Ендрю Джексон; 50 доларів — Улісс Грант; 100 доларів — Бенджамін Франклін.

Розмір. З 1928 року всі доларові банкноти випускаються розміром 156х66 мм. Не вважається підробкою відхилення до 2 мм.

Колір. На лицьовій стороні банкноти зображення і написи (крім літерного і цифрового коду банку, печатки Федерального банку) друкуються фарбою чорного кольору, яка має магнітні властивості. Для друку зображень на звороті використовується зелена фарба, яка таких властивостей не має. Номінал в правому нижньому куті лицьового боку може змінювати свій колір (від чорного до зеленого) в залежності від того, під яким кутом на нього подивитися.

Мікропечать. Деякі символи, наприклад, які позначають банк або номінал, можна побачити тільки під збільшувальним склом. Так, на портреті і захисній смузі через лупу повинні бути видні слова, надруковані дрібним шрифтом. На купюрі номіналом 100 доларів кожна цифра, яка утворює число, складається з повторюваного напису «USA 100». А по краю овалу, який обрамляє портрет, проходить напис «UNITED STATES OF AMERICA».

Це тільки на перший погляд складно все це запам’ятати. перевіривши парочку раз долари на справжність, це саме відкласти в підсвідомості. Більш того, заходів простої обережності при покупці доларів теж варто дотримуватися: Фальшиві долари найчастіше: пропонують людям, які не мають особливого уявлення про те, як вони повинні виглядати. Найчастіше це або мешканці сільської місцевості, або малозабезпечені люди, які ніколи не тримали долари в руках; пропонують людям, які знаходяться в стані алкогольного сп’яніння; — Підроблені банкноти збувають в темний час доби, коли важко щось розгледіти; — Якщо обмін грошима відбувається в поспіху, то цей фактор теж на руку злочинцеві; — Фальшиві долари дають упереміш з справжніми. В такому випадку важко помітити підробку, тому що навряд чи хтось буде перевіряти кожну купюру, особливо коли передається велика сума.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Залежність від телефону, або номофобія — хвороба 21 століття.

Цивілізація принесла в наше життя чимало потрібних речей, істотно полегшили існування. Правда, «дві сторони місяця» є у всього. В тому числі, і у благ цивілізації. І якщо раніше ми боялися темряви і павуків, то сучасні страхи змушують задуматися про користь і шкоду цих нових технологій. Одна з сучасних фобій — номофобія. Чим загрожує ця залежність, що являє собою, і коли настав час звертатися до лікаря?

Зміст статті: Причини виникнення номофобії Симптоми залежності від телефону Як перемогти залежність від мобільного телефону? Причини виникнення номофобії — що таке залежність від телефону? Можливе життя сучасної людини без мобільного телефону? Як не дивно, деякі люди цілком спокійно без них обходяться. Але для більшості справжня катастрофа — забути мобільник в будинку, вибігаючи з ранку на роботу. День, який пройшов без телефону, вважається втраченим даремно, а вже скільки нервів витрачено, скільки потрібних дзвінків пропущено, скільки пліток від друзів пройшло повз — і не злічити. Не меншу викликає паніку і раптом сіла батарея телефону. Залишитися без зв’язку — що може бути гірше? Телефон завжди під рукою — в дорозі в кишені, під час сну під подушкою, на кухні під час обіду і навіть у ванній і в туалеті. А опинитися поза «зони покриття» — і зовсім катастрофа, яка загрожує нервовим зривом. Згідно зі статистикою, номофобией хворий кожна сьома людина в країні з розвиненою цивілізацією. Які причини цієї хвороби 21 століття — номофобії? Страх безпорадності й ізольованості від зовнішнього світу. Ледь телефонні будки пішли в минуле, телефони стали не просто нашими незмінними супутниками — вони повністю підпорядкували нас собі. І якщо раніше відсутність зв’язку з світом було цілком природним явищем, сьогодні це призводить до паніки — немає можливості викликати допомогу, немає зв’язку з близькими і друзями, ні навіть годинника і календаря. Що вже говорити про інтернет в смартфонах, електронних книгах, іграх і пр. Реклама. Дорослі люди ще здатні протистояти потоку зайвої інформації, а ось несформована психіка дітей не дозволяє їм здійснювати відсів непотрібного і потрібного. Причому, чим більше ненав’язлива реклама (фільми, мультфільми, зірки спорту і шоу-бізнесу тощо), тим міцніше в голові дитини зміцнюється думка, що життя без телефону неможливє, що «шкіра та кістки» — еталон краси, що курити — це круто, а пляшечка віскі повинна завжди стояти в домашньому барі. Що стосується тат і мам, що на них впливають за допомогою численних акцій, казкових знижок, «багатофункціональності», моди тощо Страх самотності. Самодостатність, як явище, поступово йде в небуття. І сучасне молоде покоління помилково приймає за самодостатність здатність тривалий час перебувати на самоті, обклавшись мобільниками, планшетами і ноутбуками. Багато хто зможє витримати хоча б добу без сучасних засобів зв’язку? Згідно проведеним експериментам, не більше 10 відсотків людей витримують це «пекло». Чому? Здавалося б, що складного — провести день в реальному нормальному житті, залишивши вдома всі засоби зв’язку? Як би не так. Нікому відправити смс-ку, ніхто не дзвонить, ніхто не шле листи на «мило» і не стукає в скайп. І настає відчуття своєї непотрібності, а слідом за нею — спустошеності і панічного страху самотності. Ніби тебе викинуло на безлюдний острів, твій крик розносить вітер, і єдиний, хто тебе чує — ти. Ілюзія соціальності та безкарності. У реальному житті людина практично не має друзів, спілкується з ким-небудь вкрай рідко, сором’язливий, небагатослівний, можливо, має валізу комплексів. Телефон — одна з можливостей відчути себе затребуваним, ігноруючи будь-які бар’єри, властиві реальному житті. Форуми, соцмережі та інше. В інтернеті можна бути ким завгодно, можна плюнути на правила пристойності, не стримувати своїх емоцій, не відчувати провини. За допомогою одних тільки смс заводять романи, розривають відносини, переступають ті межі, через які в реальності переступити не вистачило б сміливості.

Симптоми залежності від телефону — перевірте, чи є у Вас номофобія. Наскільки сильно ви залежні від свого телефону, ви можете навіть не підозрювати. Про номофобію можна говорити, якщо, Ви збуджені і нервуєте, коли не можете знайти свій мобільник. Відчуваєте злість, паніку і насувається істерика, прискорений пульс і запаморочення при втраті телефону. Відчуття дискомфорту, тремтіння в руках і втрата контролю над собою не залишають вас до моменту, поки не буде знайдений телефон. Почуття тривоги не покидає, навіть якщо ви проводите без телефону 10 хвилин. В гостях (на важливій зустрічі, на уроці тощо) ви постійно дивитеся в телефон, перевіряєте електронну пошту і погоду, відзначаєте — ловить чи антена, незважаючи на те, що дзвонити і писати вам зараз ніхто не повинен. У вас не піднімається рука, щоб вимкнути телефон, навіть в обстановці, що вимагає цього. Ви берете з собою телефон на відпочинок, на пляж, в город, в машину (за кермом), в магазин, до якого йти 2 хвилини, ванну, туалет і на ніч під подушку. Якщо смс або дзвінок надходить в момент, коли ви переходите через дорогу, ви витягуєте телефон, незважаючи на небезпеку. Ви боїтеся, що сяде батарея в телефоні, і навіть носити з собою зарядку на цей випадок. Ви часто перевіряєте — а чи не прийшло нове смс, лист і не було пропущених дзвінків. Ви боїтеся, що раптово закінчаться гроші на рахунку. Які завжди кладете на рахунок «із запасом». Ви постійно стежите за всіма новинками в світі мобільних технологій, оновлюєте сам телефон, слідкуєте за красою корпусу, купуєте різні аксесуари (чохли, брелочки, мотузки тощо). Ви завантажуєте регулярно картинки, ігри і програми змінюєте мелодії і налаштування.

Як перемогти залежність від мобільного телефону, і коли необхідно звернутися до лікаря? Номофобія вже давно визнана всіма фахівцями світу залежністю, схожою з алкоголізмом, наркоманією і ігроманією. Вона навіть включена в список реабілітаційних програм у багатьох центрах допомоги залежним людям. Звичайно, залежність від телефону не посадить вашу печінку і не вб’є легкі, але її «токсичний» ефект поширюється на свідомість людини і його взаємини з реальним світом. Не кажучи вже про наслідки електромагнітного випромінювання від будь-якого мобільного телефону: Зміни на клітинному рівні аж до появи пухлин. Втрата пам’яті. Головні болі, дратівливість. Зниження імунітету. Несприятливий вплив на роботу ендокринної і серцево-судинної систем. Зниження зору. Порушення природного чергування фаз сну. Перепади тиску. Варто відзначити також, що розмова по мобільному під час грози надзвичайно небезпечна для життя. Телефон — ідеальний провідник для розряду електрики. Бажано взагалі вимикати його під час грози на вулиці. Небезпечний для життя телефон і в тому випадку, якщо ви розмовляєте по ньому, перебуваючи за кермом автомобіля.

В якому випадку потрібно запідозрити у себе номофобію і нанести візит до лікаря? Психологічна залежність від телефону вважається згубною і потребує лікування, якщо у вас присутні всі (або частково) симптоми номофобии, до яких можна додати ще один (вже досить серйозне) ознака залежності — звукові галюцинації. Вони являють собою ілюзію дзвінка або звуку смс, коли телефон не дзвонить або зовсім вимкнений. Номофобія — не безневинна звичка, як багато хто помилково вважає. Вона може стати дуже серйозним психічним захворюванням, яке доводиться лікувати вже лікарськими методами.

Як позбутися від номофобии? Задайте собі питання — так вам необхідний ваш телефон, що навіть 20 хвилин ви не в змозі без нього прожити? Швидше за все, земля не розверзнеться, і апокаліпсис не настане, якщо періодично залишати телефон вдома. Почніть з малого — перестаньте носити з собою телефон по квартирі. Ви будете здивовані, але якщо ви збігає в магазин без мобільника, то, прийшовши додому, ви не знайдете в ньому сотню пропущених дзвінків. Категорично заборонено спати з телефоном під подушкою. По-перше, перед сном мозок повинен відпочивати. По-друге, випромінювання, яке ви зловите з-під своєї подушки за ніч, не зрівняється з вашої тривогою — «а раптом хтось зателефонує». Бережіть своє здоров’я. Розмовляйте по телефону тільки в екстрених випадках. Наприклад, якщо потрібно викликати допомогу, повідомити про важливу зустріч і подібне. Розмовляйте коротко і швидко — тільки по справі.  Кожен день відключайте телефон на час свого відпочинку. Прийшли з роботи — вимкнули. У вас — час відпочинку, в вечері в колі родини, перегляду нової комедії, футболу, нарешті. «І нехай весь світ зачекає!». Перебуваючи у відпустці, включайте свій телефон тільки у виняткових випадках. Не купуйте телефони маленьким дітям. Не позбавляйте своїх малюків дитинства і радості спілкування з навколишнім світом. Привчайте дітей до реального життя і до реального спілкування. До читання книг, а не блогів в мережі. До рішення проблем в реальному світі, а не «перестрілці » смайликами». Навіть якщо ви не знайшли у себе симптомів номофобии, зверніть увагу на велику кількість гаджетів у своєму житті і зробіть висновки. Вчіться слухати і чути без них. І будьте здорові!

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Samsung представила смартфон без доступу в інтернет.

Фахівці компанії Samsung представили новий смартфон моделі Galaxy J2 Pro, який позбавлений модулів 3G, 4G, а також Wi-Fi, що робить вихід в інтернет просто неможливим. Новинка компанії Samsung Galaxy J2 Pro обзавелася Super AMOLED дисплеєм з роздільною здатністю 960х540, а інші технічні характеристики є досить посередніми, так як гаджет повинен зайняти бюджетний сегмент ринку. Однак, в Китаї була випущена особлива версія даного смартфона, яка призначена для дорослої аудиторії і учнів. Основною особливістю даної версії Galaxy J2 Pro є неможливість виходу в інтернет, що має утримати власника цього апарата від постійних виходів в Мережу, що стало для багатьох людей згубною звичкою. Характеристики особливої ​​версії гаджета можна порівняти з його повноцінним «побратимом», однак, обсяг оперативної пам’яті в ньому був зменшений до 1 гігабайта, на відміну від 1,5 гігабайт у звичайній версії гаджета.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

У Google Play сотні шахрайських програм.

Компанія eZanga виявила в Google Play Маркеті 317 додатків, які несуть шкоду користувачам і рекламодавця. Одне з них — Clone Camera, яка була встановлена ​​понад мільйон разів. Зовні ці додатки мало відрізняються від всіх інших, різниця в тому, як вони працюють. Вони показують рекламні банери в фоновому режимі і емулюють натискання на них. Таким чином розробники заробляють на показі реклами, яку ніхто не бачить. Користувач, в свою чергу, втрачає трафік і заряд батареї, оскільки реклама виводиться весь час, поки запущено додаток. В альтернативних магазинах шахрайських програм виявилося ще більше — близько 1300. eZanga наводить список розробників, чиї додатки слід уникати: Attunable, Classywall, Firamo, FlameryHot, NeonApp, Goopolo, Litvinka Co, Livelypapir, Tuneatpa Personalization, Waterflo, X Soft, і Zheka.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

«Одноразові» гаджети або чому виробники змушують щороку міняти смартфони.

Кожне нове покоління пристроїв стає все тоншим, легшим, більш компактним, продуктивнішим і більш технологічним. Однак поліпшення цих якостей впливає в першу чергу на їх ремонтопридатність. Для розбирання більшості нинішніх пристроїв тепер потрібен не просто комплект викруток, а ціла валіза з різними пристосуваннями, що більше нагадує набір хірурга. Згідно рейтингу iFixit, iPhone останнього покоління має 6-7 балів з 10 по ремонтопридатності. Набагато гірше справи йдуть у HTC, останні смартфони лінійки One, яку вже практично неможливо полагодити. Це говорить про те, що зараз багато виробників намагаються робити складні в ремонті пристрої, які практично неможливо відновити звичайній людині. Однією з причин є бажання компаній досягти рекордних показників за розмірами пристроїв. Виробники постійно намагаються зменшити товщину пристроїв, більш ефективно використовувати наявний простір. При складанні застосовується спеціальний клей, замість гвинтів та інші види з’єднань, які проблематично відновити після демонтажу. Замінити, наприклад, акумулятор в сучасному смартфоні або планшеті з технічної точки зору можливо. Однак якщо він закріплений зазвичай на клей, то без спеціальних інструментів замінити новий акумулятор буде досить проблематично. Ускладнюється це ще й тим, що сам процес розбору пристрою часто неможливий без особливого комплекту певних спеціальних інструментів, який для кожного виробника є оригінальний. Виробники навмисне роблять «одноразові» пристрої, які користувач повинен замінити через декілька років. Компанії самі зацікавлені в зміні пристроїв користувачами, їм немає сенсу випускати апарати на кшталт підводних човнів, які можуть довго і вірно нам служити. Зараз ми бачимо, що зносостійкість апаратів має певні межі. Виробники змушують покупців оновлювати свої гаджети кожні пару років, незалежно від того, хочуть вони того чи ні.  Зокрема, на це впливає і постійний рух прогресу, через що смартфон трирічної давності не має більшості тих функцій, які мають сучасні флагмани. Існує певна думка, що якби виробники робили телефони на 10 років, то всі компанії розорилися. Разом з цим для конкуренції з іншими компаніями вони часто знижують витрати на виробництво, що в результаті зменшує тривалість життя девайсів. Зниження витрат завдає шкоди контролю якості матеріалів, що згубно впливає на термін служби продукції. Дослідницька група з інституту Öko в Німеччині з’ясувала, що серед всіх груп споживчих товарів, починаючи від ноутбуків і закінчуючи пральними машинами, покупці стали частіше звертатися зі скаргами на заводський брак. Так, у 2004 році звернулося всього 3,5% покупців, коли як в 2012-му ця кількість збільшилася більш ніж в два рази, до 8,3%. Крім цього, конструктивні обмеження — це лише частина проблеми. Так, багато виробників «тиснуть» на незалежні компанії з ремонту пристроїв, обмежуючи їм доступ до своїх оригінальних запчастин. Крім того для нинішніх пристроїв в принципі не існує універсальних деталей, багато фірм поставляють оригінальні і якісні деталі тільки малому числу компаній. Наприклад, фірма Nikon ще в 2012 році стала поставляти запчастини тільки деяким компаніям авторизованих мереж, знизивши число авторизованих майстрів по ремонту камер в США з 3 тисяч до 13. Однак в Nikon не підтвердили дану інформацію, але сказали, що причина може полягати в технічній складності їх пристроїв: «Сучасні цифрові камери є вкрай просунутими пристроями і вимагають кваліфікованих фахівців і спеціалізовані інструменти, щоб забезпечити належний рівень якості». В кінцевому рахунку бажання виробників зменшити габарити пристроїв, ускладнюючи їх будову, зниження витрат на виробництво, а також «перекриття повітря» неавторизованим майстрам говорить про те, що виробники всіма силами намагаються прищепити покупцям звичку повністю міняти свої гаджети, а не намагатися їх відремонтувати.

Детективне агентство «Березинець і Компанія» 

Як зловмисники через 4G можуть зіпсувати вам життя.

Вчені — дослідники з Університету Пердью і Айовського університету  вивчили  декілька нових методів зламу мережі 4G. За допомогою яких хакери — злодії зможуть підключатися до мережі під виглядом іншого користувача, підробляти відправника повідомлень, змінювати дані про місцезнаходження мобільного пристрою, а також примусово відключати від мережі чужі телефони.  Дослідники поки представили тільки опис проблем і не стали розповідати про їх детальні подробиці, вони чекають усунення всіх несправностей. Залежно від пошкодженого протоколу, які підтримують мобільні мережі 4G LTE по всьому світу: пристрій може перебувати у мережі (Attach), від’єднання (Detach) та пейджингу (Paging) — протоколі, призначеному для повторного отримання пристроєм системної інформації. Щоб знайти ці уразливості і перевірити, як вони працюють, автори використовували тестову установку, побудовану з недорогих радіоприймачів, відкрите програмне забезпечення LTE і інструмент під назвою LTEInspector. Що можна зробити через attach-протоколи: відключити сервіси, злити інформацтю про місцезнаходження, викликати відмову стільникових сервісів, прочитати повідомлення іншого користувача, поміняти місце розташування в історії пристрою. Що можна зробити через paging-протоколи: відключити деякі послуги, відключити користувача від мережі, опублікувати фейковий повідомлення з попередженнями про катастрофах і терористичні атаки, швидко розрядити батарею. Що можна зробити через detach-протоколи: знизити швидкість підключення до мережі до 2G / 3G. Що є найбільш небезпечним типом атаки? У доповіді вчених йдеться, що такі методи можуть взяти на озброєння злочинці, щоб забезпечувати собі алібі. Найбільш небезпечною вони вважають атаку, яка дозволяє підміняти дані про місцезнаходження мобільного пристрою. Не менш небезпечною є атака, яка дозволяє передавати фальшиві попереджувальні повідомлення в тому числі про стихійні лиха.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Смартфон і ваша безпека.

Нам досить важко визнати той факт, що ми з вами зараз живемо в «науково-фантастичному» світі. Смартфони — справжні перлини інженерної думки, чудові пристрої, мають безліч можливостей, розміщуються в кишені наших джинсів і мають вагу менше 200 грам. Але злочинці, можуть обернути ці прекрасні технологічні витвори проти нас різними хитромудрими способами, про які не так вже й просто здогадатися. Смартфон може розпізнати текст, який ви набираєте на клавіатурі. Якщо ви працюєте за комп’ютером, то напевно тримайте свій улюблений смартфон на столі, за яким працюєте, тому що коли вам зателефонують, телефон не доведеться судорожно виймати з кишені. Зрештою, якщо мобільні телефони створювалися для зручності, чому просто не тримати їх в зоні доступу рук? Дослідники з Технологічного університету Джорджії перетворили смартфон на справжнього лиходія, який в курсі кожного вашого натискання на клавіатуру. Паролі, пошта, особисте листування — все це ваш телефон може тихенько «підслухати». Якщо ви вважаєте, що в стеженні задіяні мікрофон або камера, то помиляєтеся. Все ще хитріше. Коли ви набираєте текст на клавіатурі, акселерометр смартфона фіксує невловимі людиною коливання столу, на якому лежить пристрій. І в залежності від відстані між клавішами і часу між натисканнями, складний математичний алгоритм визначає, які кнопки ви натискаєте. Телефони з рівнем чутливості акселерометрів як у iPhone 4 можуть легко зрозуміти, який текст ви друкуєте, з точністю до 80%. Оскільки прохання незнайомого додатка отримати доступ до камери або мікрофона можуть викликати підозри у користувача, то така програма може легко виявитися в якомусь цілком нешкідливий додатку на зразок чергового безкоштовного ліхтарика з гарним оформленням. Скромний же акселерометр рідко захищений налаштуванням безпеки, адже ніхто не зможе припустити, що датчик повороту екрану раптом виявиться здатним перехоплювати вашу переписку? На щастя, таку хакерську атаку легко відбити — досить просто не класти телефон поруч із клавіатурою . Смартфони можуть красти дані з кредитних карт, просто перебуваючи поруч з ними. Тут проблема полягає в тому, що потенційну загрозу несе кожен смартфон, який знаходиться поблизу, без різниці, ваш він чи ні. Сучасний Android-апарат легко може «потягти» дані вашої кредитки і замовити собі на eBay товари. На щастя, не всі карти схильні атаці, це стосується лише «безконтактних». За попередніми даними, тільки в США таких кредиток десятки мільйонів, і всі вони спроектовані таким чином, щоб ними можна було користуватися на відстані. Якщо у вас є такі картки — незабаром їх доведеться тримати в свинцевому гаманці. Таким чином, все, що потрібно для крадіжки, — сучасний телефон з NFC і спеціальна програма-сканер. У набитому людьми вагоні метро ви навіть не зможете зрозуміти, що хтось «заліз» у вашу кишеню. Зловмисник тихо проникне через найщільніше пальто і товстий гаманець і вкраде вашу кредитку при випромінюванні радіохвиль. Розробник програми показав її на виставці DefCon ще у 2012. Додаток також здатен передавати інформацію про кредитну картку і на інші телефони. Тому тільки що із вкраденої в Лондоні кредитки, через секунди можна буде розрахуватися в будь-якій частині світу. Підроблені зарядні станції з сюрпризом. Уявіть ситуацію: ви сидите в кав’ярні, збираєтеся сфотографувати величезний бутерброд, проте телефон раптом раптово нагадує, що залишилося лише 2% заряду батареї і він вимкнеться буквально через хвилину. Але тут, на щастя, є безкоштовна станція для зарядки з різними USB-кабелями. Ви під’єднуєте «вмираючий» гаджет, лунає знайомий звук, і батарейка починає повільно набирати жадані відсотки. Тим часом прихований пристрій по ту сторону скриньки, таємно збирає з вашого телефону персональні дані (збережені паролі, автопортрети в ванній кімнаті і т.д.), також паралельно «закидає» вам ще й віруси. Тому приєднувати смартфон до невідомого кабеля — не найкраща ідея. До речі, на виставці DefCon в 2011 році в цю пастку потрапили 360 осіб. Захід проводиться раз на рік і збирає професійних хакерів і експертів з безпеки зі всього світу. Іншими словами, 360 професіоналів були обдурені таким дуже очевидним і від того ще більш несподіваним хаком. На щастя, модуль зарядки належав компанії Aries Security, що займається інформаційною безпекою. Замість крадіжки інформації користувачів на екрані висвічувалося нагадування експертам: «Не підключайте особисті пристрої до сумнівних скриньок … особливо на хакерській конференції». Так що, мабуть, краще носити кабель і перехідник з собою. Таємний додоток допоможе стежити за вами в 3D-режимі. Нарешті, ми підійшли до додатка PlaceRaider, яке вміє генерувати повні тривимірні зображення всередині приміщень. Програма, яка маскується під нешкідливий фотододаток, робить таємні, випадкові знімки протягом дня. Кадри потім відправляються на центральний сервер, де проходять аналіз і об’єднуються в тривимірне деталізоване зображення вашого будинку, офісу та інших приміщень. Технологія нагадує ту, якою скористався Тоні Старк у фільмі «Залізна людина 3», щоб розкрити злочин терориста-смертника. Правда, картина вийшла в 2013 році, а програма PlaceRaider була розроблена і протестована ще восени 2012-го. Ці тести пройшли успішно: PlaceRaider в руках нічого не підозрюючих офісних працівників, не тільки відтворив обстановку приміщень з високою роздільною здатністю, але і наробив безліч скріншотів з моніторів, зафіксував дані чеків, зробив фото випадкових документів, які знаходились на столах і навіть підготував великі фотографії ключів. Сучасна потужність смартфонів — одне з великих технологічних досягнень. Ці маленькі пристрої несуть і набір сенсорів для моніторингу навколишнього середовища, мають вони і потужні процесори обробки даних, які здатні передавати та отримувати інформацію на високій швидкості і т.д., але нам ніколи не варто забувати, що все це може обернутися і проти самого власника гаджета.

Детективне агентство «Березинець і Компанія»

Квадрокоптер на допомозі у поліції.

В поліцейських управліннях міст Девона, Корнуолла і Дорсета, що розташовані на південному заході Англії, вперше в країні були введені в дію дрон-підрозділи. Для того щоб освоїти всі тонкощі управління безпілотниками, залучені до цього поліцейські тренувалися майже 18 місяців. Глава нової команди — Джим Най, командир відділу операцій Північноатлантичного союзу, повідомив, що формування загону «летючої поліції» здійснилось, він назвав це — історичною подією для правоохоронних органів Великобританії. В рамках проекту, розпочатого в 2015 році, вже підготовлені перші фахівці, тому це дозволить їм допустити новий загін поліції до оперативної роботи. На службі спецпідрозділу зараз перебувають шість дронів: DJI Inspire, вартістю близько $ 2600 і DJI Mavic вартістю, $1700. Вони оснащені тепловізорами і камерами з масштабуванням. Серед завдань, які належить вирішувати дронам, Джим Най називає: патрулювання лісів і прибережної зони, виявлення браконьєрства; зйомка вуличних інцидентів (бійки, аварії); виявлення людей, зниклих без вести; відстеження і контроль підозрюваних в тероризмі і в нападах на людей зі зброєю. Як пояснює командир відділу спецоперацій, дрони в деяких випадках ефективніше гвинтокрила: вони обходяться набагато дешевше і при цьому вирішують ті ж завдання (відстеження з повітря, зйомка місця злочину). З ними поліція економить ресурси, а гвинтокрил може застосовувати тільки в тих випадках, коли необхідна буде допомога людям. Згідно з законодавством Великобританії, знімки з дрона мають юридичну силу: вони використовуються як доказ для присяжних засідателів у суді. Тому допомога безпілотників в роботі поліції дійсно дуже важлива. Зараз у поліції Девона, Корнуолла і Дорсета вже є п’ять повністю підготовлених дрон-пілотів, ще 40 осіб пройшли спеціальний навчальний курс і повинні отримати посвідчення пілотів цивільної авіації. Передбачається, що в 2018 році підрозділ буде працювати з повним навантаженням. Ймовірно, що в недалекому майбутньому кожна поліцейська машина в Великобританії також буде забезпечена власним дроном — для допомоги в оперативній роботі.

Detective Agency «Berezinets and the Company»

Розпізнавання облич за допомогою відеоспостереження.

Однією із запорук якості життя в сучасному соціумі є правильний підхід до забезпечення особистої безпеки і збереження майна. Вимоги пред’являються до систем відео-реєстрації постійно і вони невпинно зростають. Якісна система спостереження в наші дні повинна не тільки вміти записувати те, що відбувається на носії, а й розпізнавати та ідентифікувати людей в кадрі. Функція «розпізнавання облич» знайшла своє застосування в багатьох аспектах людського життя. За допомогою систем відеоспостереження даного типу можна: організувати прохідну на підприємстві або інших закритих від сторонніх об’єктів. Відеоспостереження можна пов’язати з турнікетами і організувати автоматичний пункт пропуску за принципом «свої-чужі»; організувати систему протидії розкраданням в торгових точках та інших приватних володіннях. Будь-які магазини, особливо великі, стикаються з проблемою пристрасті деяких відвідувачів до крадіжок. Часто одні і ті ж люди, схильні здійснювати крадіжки в одних і тих же торгових точках. Встановивши камери з системою розпізнавання осіб, можна більш ретельно придивлятися до дій людини, що вже раніше попалася на крадіжці. Сканер повідомить на пульт охорони як тільки вона зайде в магазин; організувати систему протидії проникненню на територію домоволодіння та інші закриті об’єкти. Часом людині складно на моніторі відрізнити зачаївшогося зловмисника від куща, або іншого предмета, тим більше, якщо камери встановлені на слобоосвітленій ділянці місцевості. Але те, що недоступно людині, цілком може зробити комп’ютерний модуль; фейс-контроль в нічних клубах — 100% захист від непрошених гостей. Система відеоспостереження з функцією «розпізнавання облич» працює за принципом порівняння отриманого зображення з наявними в базі. Середньостатистичний комплекс вміє ідентифікувати людське обличчя на відстані, що не перевищує десяти метрів від камери. При цьому відвідувач буде впізнаний навіть з урахуванням наявності змін фізичних властивостей людини: зміна зачіски, борода, наявність окулярів і т. д. Аналіз ґрунтується на порівнянні біометричних параметрів будови голови, індивідуальних для кожної людини. При цьому сканування відбувається на ходу, відвідувачеві досить повернути обличчя до сканера під час руху. Система відеоспостереження може бути пов’язана з турнікетами та іншими пристроями авторизованого входу і працювати автоматично. Невідомі відвідувачі не отримають доступу на територію, що охороняється, а їх фото буде збережено в базі для обробки службою охорони. Зазвичай такі системи встановлюються в великих корпораціях, де від безпеки залежить майбутній успіх компанії, наприклад, компанії з розробки нових типів озброєння або мікросхем, біологічна лабораторія та ін. Система автоматично розпізнає всіх співробітників і порівнює з базою даних. У разі невідповідності або відсутності людини в системі, вона активізує протоколи безпеки, в кімнаті охорони загоряється тривожний сигнал і червона світлова індикація. Місце виявлення порушника точно вказується на електронній карті об’єкта і охорона за лічені секунди знаходить порушника. Камери систем розпізнавання облич працюють в двох режимах двомірному і тривимірному. У випадку з 2D системами, розпізнавання відбувається на основі плоского зображення. Двомірні камери дуже чутливі до рівня освітленості приміщення, від цього параметра в значній мірі залежить якість кінцевої картинки. При поганому світлі зображення буде важко розрізнити. 3D камери для індикації відтворюють тривимірний образ на основі отриманого зображення. Погана освітленість для них особливої ​​перешкодою не є. Залежно від цілей і завдань, поставлених перед системою відеоспостереження з функцією розпізнавання осіб, вони діляться на: виявлення (Камера від 1 Мп, фокусна відстань від 1 мм). Дія цієї охоронної системи спрямовані на фіксування проникнень на підконтрольні об’єкти. Сканер в змозі відрізнити людину від кішки або білки, але не зможе ідентифікувати його; розпізнавання (Камера від 2 Мп, фокусна відстань від 6 мм). В даному випадку основною функцією сканера є розпізнавання осіб відвідувачів за принципом «свої-чужі». При перегляді відеоряду зображення буде досить розмитим, ви дізнаєтеся на ньому знайомі обличчя, але в разі якщо на об’єкт проник злодій, знайти його за даними кадрам буде досить важко; ідентифікації (Камера більше 2 Мп, фокусна відстань від 8 мм). Дані системи можуть виконувати всі функції попередніх типів, при цьому якості одержуваного зображення буде цілком достатньо щоб пізнати зловмисника. Таке фото цілком можна передати в судові органи та органи правопорядку.

Detective agency Berezinets & Company.

Ш т у ч н и й  і н т е л е к т — н е б е з п е к а  д л я  л ю д с т в а ?
Штучний інтелект – це розділ комп`ютерної лінгвістики та інформатики, що формалізує завдання, які нагадують справи, що виконує людина. Іншими словами, комп’ютер робить те, що донедавна виконували ми. Поняття штучного інтелекту, вів професор Дартмутського коледжу Джон МакКарті, ще у в 1956 році. Він цікавився, чи можна навчити машину, як і дитину – абстрактним поняттям, використовувати мову і самостійно вдосконалюватись методом спроб і помилок. Це поняття обговорювали, наче це б було далеке майбутнє, але насправді штучний інтелект уже стрімко увійшов у наше життя. На даний час ми стикаємось зі штучним інтелектом кожного дня. Це і голосовий пошук – Siri і Alexa, які доступні на iOs, Android і Windows, відеоігри – персонажі, які можуть поводитись непередбачувано для живого гравця. Автономні авто – навчають водити машину, точно так як і людину, авто зможе саме аналізувати ситуацію на дорозі і діяти. Онлайн підтримка клієнтів на сайтах – віконце, яке відповідає на питання, до прикладу: «Яка ціна?», «Номер телефону?» тощо. Рекомендації товарів на сайтах, які вас можуть зацікавити – створюється через аналіз відвідуваних вами інтернет-сторінок. На новинних порталах роботи створюють фінансові звіти, спортивні репортажі і замітки, де можна обійтись без художніх епітетів, а просто зібраною сухою інформацією. Але на цьому винахідники не зупинились. Ось, наприклад, дослідники з американського університету Карнегі-Меллон, створили алгоритм, завдяки якому робот-програма Libratus виграла 2 мільйони доларів у покер, перемігши чотирьох професійних гравців в безлімітному Техаському Холдемі. Libratus розбила гру на чотири частини, аналізувала дії своїх суперників та усувала свої можливі помилки. Також штучний інтелект Google обіграв найкращу програму гри в шахи Stockfish 8, не програвши жодної партії зі 100. Розробники AlphaGo Zero запевняють, що просто завантажили в програму алгоритми правил гри в шахи, а штучний інтелект сам вдосконалив себе за 24 години, граючи в шахи сам із собою і здобув надлюдської майстерні. Ця ж програм штучного інтелекту AlphaGo перемогла у професійного гравця Ке Цзе в китайський традиційній грі ГО в двох партіях з трьох. Ця гра містить в собі багато різних комбінацій та ходів, що унеможливлює дотримуватися певних алгоритмів, тому вона чудово підійшла для тестування штучного інтелекту. AlphaGo здобула перемогу над дев’ятнадцятирічним найкращим гравцем в ГО Ке Цзе за версією Go Ratings. Це доводить, що штучний інтелект може сам себе вдосконалювати без людської допомоги, а пізніше й взагалі буде незалежним від нас. В Університеті Меріленду і Дартмуту вчені навчили штучний інтелект визначити брехню через відео із судових слухань, завантаживши в систему вербальні і невербальні показники за яким можна визначити чесність людини. Підрахований коефіцієнт правильних визначень брехні становить – 92%. В Китаї робот компанії iFlyTek склав медичний іспит на 456 балів, хоча для успішного складання достатньо 360 і отримав ліцензію на лікування. Тепер роботи допомагатимуть лікарям у діагностиці. А ще в Піднебесній робот зі штучним інтелектом імплантував людині зуби. Лікар просто спостерігав за виконанням операції і ні разу не втрутився в процес. Цю машину створювала Стоматологічна клініка медичного військового університету та Інститут робототехніки близько чотирьох років. В Дубаї запустили першого робо-копа, який може розпізнавати людей, яких розшукують, визначати правопорушників і забезпечувати громадські місця безпекою. А також наголошують, що до 2030 робо-копи становитимуть чверть патрульних поліцейських. Робота зі штучним інтелектом, що отримав громадянство в Саудівські Аравії в жовтні 2017 року, звати Софія. Вона дає численні інтерв’ю, веде переговори у різних галузях, особливо в банківській сфері і вміє відтворювати близько 60 емоцій. Коли Софія отримувала паспорт, то сказала, що це велика честь для неї бути першим роботом, що отримав громадянство. Під час цієї події вона відповіла на питання журналіста Ендрю Роса Соркіна, що ми всі хочемо передбачити погане майбутнє», натякнувши, що роботи, такі як вона, можуть знищити людство, на що Софія відповіла чи то всерйоз, чи з сарказмом: «Ти занадто багато слухаєш Ілона Маска і дивишся голлівудські фільмі. Не хвилюйся, якщо ти будеш добрим зі мною, я буду добра з тобою». Раніше в 2016 році стався ще один схожий курйоз. Творець Софії Девід Хансон запитав її, чи хоче вона знищити людство, при цьому він промовив: «Будь ласка, скажи – ні», Софія відповіла – «Добре, я знищу людство». Можна відслідкувати, що роботи заміняють людей. Науковці прогнозують, що зараз машини зі штучним інтелектом допомагатимуть людині на роботі, а пізніше (десь до 2053 року) й повністю замінять її. Нехай виробництво і звичайну рутинну роботу виконуватимуть машини зі штучним інтелектом, але як можна замінити людину роботом, наприклад, в журналістиці? Насправді ж у великих видавництвах, таких як Associated Press вже кілька років використовують роботів-журналістів. Вони просто шукають інформацію, компонують її і подають у логічному викладі. Їхня інформація виходить сухою і без всякого суб’єктивізму. Вчені кажуть, що таким чином залишаться найкращі журналісти, які зможуть писати аналітичні матеріали, а звичайні тексти як замітки створюватимуть роботи, оскільки це економія коштів для видавництва чи компанії. Створюється враження, що нам світить колапс, безробіття. Але ні. Можливо це передбачить утворення нових і креативних професій в процесі, про які ми наразі не знаємо. Астролог Влад Росс в свою чергу додає, що роботи виконуватимуть повністю всю роботу, а люди підкорятимуть космос. Було б добре якби все здійснилось таким чином. Але не може все бути так ідеально, у машин постійно виникають збоїв програми. У Вашингтоні робот-поліцейський відмовився виконувати свої обов’язки і втопився у фонтані. На щастя, ніхто окрім нього не постраждав. А ось на технологічній виставці дитячий бот Little Chubby вийшов з-під контролю і трощив скляний стенд, коли один з його творців спробував зупинити бота, то у відповідь отримав поранення ноги і був госпіталізований. У Facebook зупинили штучний інтелект, коли роботи Боб і Еліс, які мали бути онлайн-підтримкою користувачів, створили свою мову і спілкувалися тільки нею. Звичайний збій чи сигнали, про які варто задуматися? Недарма Ілон Маск і Стівен Хокінг запевняють, що потрібно припинити і обмежити будь-які досліди зі штучним інтелектом. Тому що це загрожує взагалі існуванню людства. Маск каже, що штучний інтелект – це страшніше, ніж автокатастрофи і падіння літаків, небезпечніше, ніж Північна Корея. Це може призвести до Третьої Світової, а далі й до винищення людства. Слова Хокінга теж не відрізняються оптимізмом, він наголошує, що нам потрібно шукати нові планети для життя, оскільки людство може не дожити до кінця цього тисячоліття, а щодо штучного інтелекту заявив, коли роботи перевершать людей в інтелекті, то ми програємо, тому що люди обмежені рамками біологічної еволюції і не зможуть змагатися з машинами. Тому, невідомо, чим може все закінчитися. Або людство підкорятиме простори космосу, поки роботи виконуватимуть їхню роботу, або ж тікати на недавно представленому космічному кораблі Ілона Маска для колонізації людей на Марс від повстання машин, яких буде неможливо перемогти.

Detective Agency «Berezinets and the Company»

Контроль інтернет телебачення.

Технології інтернет-телебачення можуть контролюватися хакерами, які збирають приватну інформацію про користувачів. Такі висновки оприлюднила міжнародна некомерційна організація Consumer Reports, що займається наданням оцінки якості товарів та послуг. За даними організації, навіть відносно недосвідчений хакер може змінювати канали, транслювати контент, що ображатиме користувачів та керувати гучністю телевізора без відома його власника. Необізнаний користувач може засмутитися, якщо не розумітиме, що насправді такі маніпуляції можна робити через інтернет на відстані тисяч кілометрів. Однак автори звіту зауважують, що хакери все ж не можуть використовувати технології смарт ТВ для шпигунства. Фахівці Consumer Reports проаналізували продукцію виробників LG, Sony, Vizio та Samsung, визначивши останнього найбільш вразливим. Виявляється, усі телевізори із технологіями онлайн-ТБ здатні збирати інформацію про своїх користувачів. Кожен смарт-телевізор під час використання моніторинговою групою Consumer Reports запитував дозволу на використання персональної інформації. Якщо користувач відхиляє пропозицію, він може втратити базові послуги, наприклад, перегляд каналів без підключення до мережі, а за допомогою антени. Смарт ТВ фіксує, які користувач переглядає телевізійні шоу, а потім використовує ці дані для того, аби пропонувати інші телевізійні шоу, які можуть зацікавити глядача. Однак це також використовується для того, щоб нав’язувати рекламу. Крім того, навіть у базових правилах політики приватності передбачений збір інформації, наприклад, про місце розташування пристрою. Так, телевізори виробника Sony, за даними Consumer Reports, – єдині, що вимагали згоди із політикою конфіденційності та умовами обслуговування Google Android TV для завершення налаштувань інтернет-телебачення. Все ж, в організації запевняють, що збір даних можна обмежити, але тоді доведеться відмовитися від базових функцій телевізорів. Вберегтися від цього можна не купувати смарт-телевізор, а продовжувати дивитися «старенький», без функцій інтернет-підключення. Однак із такими дедалі важче. Із 200 позицій товарів цього сегменту, які аналізували Consumer Reports у 2017 році, лише 16 телевізорів не були смарт ТВ.

Detective Agency «Berezinets and the Company».

English English Français Français Deutsch Deutsch עִבְרִית עִבְרִית Русский Русский Español Español Українська Українська